19 Eylül 2018

Longoz meclise taşındı


İl Genel Meclisi Başkanı Oktay Yıldırım Acarlar Longozu'yla ilgili uzman bir kişiden bilgi alınmasını önerirken, kalıcı işyerleri konusunun çözümünün ise zor olduğunu söyledi

Bilimsel inceleme
İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarının 3. birleşimi dün meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Karasu İl Genel Meclisi Üyesi İlyas Balcı tarafından verilen bir önerge ile 'Acarlar Longozu' konulu bir çalışmanın yapılması gerektiğinin belirtilmesi üzerine İl Genel Meclisi Başkanı Oktay Yıldırım, 'Longozda bilimsel bir inceleme şart, bu konuyu bilen bir akademisyenin alanın önemini anlatması, bu konuda ilgili-ilgisiz hemen her kesimim bilinçlendirilmesinin sağlanması ve İl Özel İdaresi'nin korumanın hangi ayağında olduğunun belirlenmesi gerekir. Yapılması gerekenler konusunda geç kalmadan konuya elimizi atalım ve sonuçta çıkan programın uygulamasını İl Genel Meclisi olarak yapalım' dedi.
Kültüre ters
Camili-Karaman ve Ferizli'de bulunan İl Özel İdaresi'ne ait toplam 41 dükkânın satışı konulu talebin gündeme alınması sırasında söz alan AKP Grup Başkanvekili Ali Kaba, Karaman ve Camili'deki işyerlerinde yapılan yanlışın düzeltilmesi gerektiğini söyledi. Kaba, şöyle devam etti: 'Bana göre dükkânlarımızın satışı öncesinde orada bulunan mağduriyetlerin giderilmesi, işyerlerinin dağıtımı sırasında insanımızın sahip olduğu iş kültürüne aykırı düzensizlik ve hataların yanlışının düzeltilmesi gerekir.'
El koyalım
'Bildiğiniz gibi dükkânlar sahiplerine kurayla dağıtıldı' diyen Kaba, 'Hiç üçüncü katta oto tamirhanesi olur mu? Maalesef bu gibi durumlar yaşandı. Birçok hak sahibi de dükkânların borcunu ödemedi. Bu durum bize dükkânlara el koyma yetkisi de sağlıyor. Zaten vatandaşın da istediği bu' diyerek açıklamasına son verdi. Meclis Başkanı Oktay Yıldırım da konunun çözümünün zor olduğunu kaydederek, Plan ve Bütçe Komisyonu'na havalesini önerdi. Önerge oybirliğiyle kabul edildi.
KUSKAP üyeleri
Mecliste ayrıca Kuzey Sakarya Katı Atık Toplama Projesi (KUSKAP) Projesi kapsamında oluşturulan birliğe 5 asil, 3 de yedek üye seçildi. Buna göre asil üyeliklere Nuri Haşmenoğlu, Şaban Kanbur, Hasan Filizfidanoğlu, İlyas Balcı ve Selahattin Duran, yedek üyeliklere ise Dursun Caner, Mehmet Boğaz ve Halit Depe getirildi. Toplantıda MOBESE sisteminin tüm ilçelere kurulması konusunun 2012 bütçe görüşmelerinde ele alınması, 3 uzman ve 2 iş denetçisi kadro ihdası, Çamdağ Göleti'nin yapımı için ek 1 milyon 700 bin TL ödenek ayrılması kararları da alındı. Öte yandan İl Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme Daire Başkanı Dursun Ali Dal, Kaynarca'nın Yeşilova Köyü'nde yaşanan susuzluk sorunuyla ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. Dal, sorunun sadece yaz aylarında kendini gösterdiğini, bunun sebebinin de köyde yapılan hayvancılık faaliyetlerinin yoğunluğu olduğunu söyledi. Dursun Ali Dal, Çamdağ Göleti'nin tamamlanmasıyla sorunun ortadan kalkacağını sözlerine ekledi.
6 Ekim 2011 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI