22 Temmuz 2019

'Halka saygısızlık'


MHP İl Başkanı Orhan Ünver, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nu eleştirdi. Toçoğlu'nun konuşmalarına yönelik açıklamada bulunan Ünver, 'Toçoğlu halka saygısızlık yaptı' dedi.

Saygısızlık
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun mecliste yaptığı açıklamalarıa, MHP İl Başkanı Orhan Ünver eleştirdi. Toçoğlu'nun belediye meclisinde yaptığı açıklamaları hayretle dinlediğini kaydeden Ünver, Toçoğlu'nun halka saygısızlık yaptığını dile getirdi. Toçoğlu'nun 'Bu şehirde iş yapmak gerçekten zor' şeklinde açıklaması ile halka saygısızlık yapıldığını belirten Ünver şöyle konuştu, 'Onu kimse oraya zorla getirmedi. Atanmadı, tayin edilmedi. Kendi isteği ile seçilerek geldi. Kendisi sadece AKP'lilerin değil bütün şehrin belediye başkanıdır. Basına ve muhalefete kızıyor. Ancak kimse yıpratıcı muhalefet yapmıyor. Kaldı ki bu şehirde iş yapmak da zor değil. Eğer kendisi bu şehirde iş yapmanın zor olduğunu düşünüyorsa gereğini yapsın.'
Şahsa yönelik
Hiçbir zaman şahsa yönelik eleştirilerde bulunmadıklarını dile getiren Ünver, kendilerinin yapılanların daha iyi olması için konuştuklarını söyledi. 'Toçoğlu'nun kendi şahsına yönelik söylediğimiz bir şey yok' diyen Ünver şöyle devam etti, 'Bu kadar alınmasına, gücenmesine de gerek yok. Eleştirilere açık olmalı.' Trafik düzenlemeleri ile ilgili de konuşan Ünver, 'Ulaşım Mastır Planı iptal edildi. Hep söyledik! Trafik ile ilgili düzenlemeler bu plan çerçevesinde yapılmalıydı. Başkan Zeki Toçoğlu, Yenicami'den girip Bulvar'dan sola dönüldüğünde stada ulaşmayı büyük kolaylık olarak anlatıyor hep. Peki Serdivan'dan Bulvar'a tarifle nasıl gelinir acaba? Bunu neden söylemiyor' diye konuştu.
Neyi eleştireceğiz?
'Şehir merkezlerinde trafiği düzenlemek' zordur ifadesini kullanan Ünver, 'İlimizde şehir merkezinin sistemli bir şekilde trafiğe kapatılması gerekiyor. 1. ve 2.geçitlerde her zaman yoğunluk yaşanıyordu. Bunu engellemeye çalışırken götürüp ilçe terminalini Donatım'a yerleştiriyorsunuz. Büyükşehir Belediye Başkanı'na sormak lazım; Bunu eleştirmeyeceğiz de neyi eleştireceğiz. Toçoğlu'nun '1 metrekare tarım arazisini sanayiye açmadık' şeklindeki sözlerine de eleştiride bulunan Ünver, 'SATSO'nun karşısında bulunan arazileri isterlerse tek bir madde ile yeniden tarım alanına dönüştürebilirler. Neden yapmıyorlar?' diyerek soru yöneltti.
Dişli'ye sordu
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'ye de yüklenen MHP İl Başkanı Orhan Ünver, 'Sorumluluk Büyükşehir Belediyesi'nde ama bütün bu konuşulanların hepsi Adapazarı Belediyesi'nin sınırları içinde oluyor. Adapazarı Belediye Başkanı ne iş yapar? Neden hiçbir açıklama yapmaz? Şehir merkezini yakından ilgilendiren yeni trafik düzenlemesi ile ilgili acaba Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ne düşünüyor? Yoksa hiçbir fikri yok mu' diyerek, açıklamasına son verdi
13 Ekim 2011 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI