19 Ağustos 2018

Geçitte Polonya modeli


Büyükşehir Belediyesi 1. Geçitte yaşanan trafik sorununu çözmek için Polonya'dan gelen özel bir ekiple akıllı ışık sistemi çalışması yaptı. Işık sistemi 3 günlük bir denemenin ardından dün kapatıldı. Çalışmaların bitmesinin ardından geçitteki trafiğin

Geçitte çalışma
Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya konulan yeni trafik düzenlemesinde aksayan en önemli yerlerden biri olan 1. Hemzemin Geçitte trafik sorunu çözülemiyor. Büyükşehir Belediyesi 1. Geçitteki kavşaklarda düzenleme yaparak akıllı ışık sistemi yaparken, hemzemin geçit üzerinde yaşanan karmaşayı çözmek için Polonya'dan özel bir ekip getirildiği belirtildi. Şehir içindeki demir yollarının çok olduğu bilinen Polonya'dan gelen ekibin, 1. Geçitte tren geldiği esnada demiryolu görevlisinin bariyerleri indirmeye başlaması ile geçitte bulunan araçlara yeşil ışık yanarken arkada kalan araçlara ise kırmızı ışık yanacak şekilde çalışma yaptığı belirtildi.
Deneme yapıldı
Büyükşehir'den yapılan açıklamada, gelişmiş şehirlerde de raylı sistemin bulunduğu güzergahlarda aynı uygulamaların yapıldığı belirtildi. 1. Geçitteki düzenleme çalışmalarının devam ettiği vurgulanan açıklamada, geçitteki trafik sorunun çözüleceği kaydedildi. Geçitteki trafik ışıklarının 3 gün kullanıldıktan sonra dün iptal edilmesi ise dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi'nin akıllı ışık sistemini denemek için sistemin 3 gün çalıştırıldığı ifade edildi. Çalışmalar bittikten sonra 1.Geçitteki sorunun çözülüp çözülmeyeceği ise merak konusu.
25 Ekim 2011 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI