19 Eylül 2018

Sivil topluma 'Kentsel Markalaşma' anlatıldı


Kent Konseyi'nin 'Marka Kent Sakarya Yolunda STK Eylem Planı' projesi çerçevesinde Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) uzmanları ilimizdeki sivil toplum kuruluşu temsilcilerine kentsel markalaşma hakkında bilgi verdi.

Eylem planı projesi
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından Bölge Planı hedefleri çerçevesine hazırlanan Marka Kent Stratejik Kalkınma Planı; Sakarya Kent Konseyi'nin MARKA'nın Kent Konseyleri'ne yönelik olarak düzenlediği yarışma kapsamında finanse edilen 'Marka Kent Sakarya Yolunda STK Eylem Planı' projesi çerçevesinde MARKA uzmanlarınca Sakaryalı sivil toplum kuruluşlarına anlatıldı.
Turizm faaliyetleri
Proje, Sakarya'nın kentsel ölçekte markalaşmasına yönelik olarak ve Sakarya Kent Konseyi tarafından yürütülüyor. Proje kapsamında gerçekleştirilen marka kent eğitimi ve koordinasyon çalışmalarına ek olarak Doğu Marmara Kalkınma Ajansınca Bölgesel Turizm Stratejileri belirlenmesine yönelik Marka Kent Stratejik Kalkınma Planı hazırlandı. Bu plan
alternatif turizm çeşitlerinin geliştirilmesi, iletişim çerçevesi oluşturulması, kamu-özel sektör-sivil toplumun faaliyetlerine yol gösterici faaliyetleri içeriyor.
Yol gösterici nitelikte
Plan ve raporunda öne çıkan unsurlarının sunumunun yapıldığı toplantıya Sakarya genelinden ve genel olarak turizmle ilgili derneklerden katılım sağlandı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıda; derneklere, faaliyet alanlarında yol gösterici nitelikte ve yurt içi-dışı örnek uygulamaları içeren Marka Kent Stratejik Kalkınma Planı'nın dağıtımının yapıldığı toplantıda ayrıca Ajans faaliyetleri ve destekleri hakkında bilgilendirme yapıldı. EMITT Fuarı'na ortak katılım konusunda da soruların yanıtlandırıldığı toplantı görüş ve önerilerin alınmasıyla sona erdi.
5 Kasım 2011 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI