21 Ekim 2018

'SAMİMİ DEĞİLLER'


CHP'Lİ ERDEM:
CHP İl Başkanı Erdem, Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün teröristlerin ailelerini ziyaretten önce kendi şehitlerinin ailelerini ziyaret etmesi gerektiğini söyleyerek, 'Bunlar samimi değiller' dedi.

'Samimi değiller'

CHP İl Başkanı Erdem, Milletvekili Üstün'ün teröristlerin ailelerini ziyaretten önce kendi şehitlerinin ailelerini ziyaret etmesi gerektiğini söyleyerek, 'Bunlar samimi değiller' dedi
Üstün'e tepki
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yaşar Erdem, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün ve komisyon üyelerinin hayatını kaybeden teröristlerin ailelerini ziyaret edeceğiyle ilgili haberler üzerine bir açıklama yaptı. İl Başkanı Erdem, 'Kişiler hata yapabilir. Bir kişinin hatasını tüm aileye yüklemek doğru değildir. Hata yapanlar adalet önünde hesabını verir. Ayhan Bey'in terörist ailesi ziyaretini de bu kapsamda değerlendirmek lazım' dedi.
Önce şehitlerimiz
Devletin her aileye sahip çıkmak zorunda olduğunu hatırlatan Erdem, 'Ancak ilgili komisyon başkanına şunu sormak lazım, 'Madem bu tür ziyaretleri yapıyorsunuz, neden BDP'li vekiller ya da başkaları ziyaret edince kıyameti kopartıyorsunuz?' Ayrıca Sayın Üstün önce kendi memleketindeki şehit ailelerini bir ziyaret etsin. Sıkıntılarını öğrensin. Önce kendi memleketinden bu işe bir başlasın. Hele bu açılım politikalarınızı bir de şehit ailelerine anlatın' ifadelerini kullandı.
Öğrenciler ne olacak?
Türkiye'de ve ilimizde çok sayıda insan hakkı ihlali olduğunun da altını çizen Yaşar Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Başbakan Erdoğan'ın Sakarya mitingi öncesi bazı öğrenciler gözaltına alındı. Bu haberler basına da yansıdı. İnsan Hakları Komisyonu acaba insan hakları ihlaline uğrayan bu öğrencileri de ziyaret edecek mi? Yine milletvekillerimiz suçunu bilmemelerine rağmen aylardır Silivri'de, cezaevinde. Ayhan Bey acaba bu konuda da gerekeni yapacak mı?'
Samimi değiller
AKP'nin terör konusunda samimi olmadığını ve halkı oyalayan bir politika izlediğini hatırlatan CHP'li Erdem, 'Bunlar samimi değil. Halka doğruları anlatmıyorlar. Terör örgütüyle görüştüklerini iddia edenlere hakaret edenlerin daha sonra özel temsilcilerini terör örgütüyle pazarlık yapmaya yolladıkları ortaya çıktı. Acı olan Üstün'ün bu görüşmeler sonucunda hikâyeler çıkartacaklarını söylemesi. Hikâye anlatmayın, halka doğruları söyleyin. Her ihlale duyarlı olmadıktan sonra sizin insanlığınızı sevsinler' diyerek sözlerini noktaladı.
12 Kasım 2011 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI