17 Temmuz 2019

Hem eğleniyorlar hem öğreniyorlar


İlköğretim okulu öğrencilerine trafik bilincinin aşılanması amacı ile Serdivan Belediyesi tarafından geçen yıl faaliyete giren Trafik Parkında, bu yıl eğitim çalışmalarında kırsal alandaki öğrencilere öncelik veriliyor.

Kırsal alanlara
Türkiye'nin en büyük trafik parkı olan ve 10 bin metrekarelik Trafik Parkı, ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik eğitim çalışmalarına bu yılda devam ediyor. Bu yıl ki eğitim çalışmalarında, kırsal alanda bulunan okullarının öğrencilerine öncelik veriliyor. 10 ekim itibari ile başlanılan eğitimlerde şu ana kadar 17 okuldan 76 sınıf ve bin 240 öğrenci faydalandı. Ağırlıklı olarak Serdivan'a bağlı kırsal alanlarda bulunan okullara eğitim verilirken, bu öğrenciler, parka tahsis edilen otobüsle eğitim gördükleri okullardan alınarak öğretmenleri eşliğinde parka getiriliyor.
Teorik bilgilendirme
İlk olarak öğrencilerine sınıflarına göre hazırlanmış trafik dersleri, projeksiyon cihazı eşliğinde 25 dakikalık bir sunum yapılıyor. Sunumun ardından öğrencilere, trafik kazalarında hayatta kalmanın en önemli unsurlarından biri olan emniyet kemeri kullanımı uygulamalı olarak aktarılıyor. Teorik bilgilendirmenin ardından, Trafik Zabıta Memurları eşliğinde park içinde trafik işaretleri, yaya geçidi, okul geçidi ve trafik ışıkları hakkında uygulama yaptırılıyor. Yapılan pratik bilgilendirmenin ardından öğrencilere tahsis edilen akülü araçlar ile bilgileri uygulanması aşamasına geçiliyor.
90 dakika eğitim
90 dakikalık bir eğitimin ardından öğrenciler yine otobüslerle okullarına gönderiliyor. Diğer taraftan önümüzdeki günlerde park içinde kurulan Acil Sağlık Hizmetleri birimi ile teorik bilgilendirme eğitimine de başlanacak.Bu eğitimde Sağlık il Müdürlüğünden bir personelin görevlendirilmesi bekleniyor. Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bu park sayesinde öğrencilerin yaşayarak ve uygulayarak trafik kurallarını öğrenmelerine imkan sağladığını vurguladı. Diğer taraftan Türkiye'nin en büyük trafik parkı olma özelliğini taşıyan bu alan herhangi bir afet durumunda Afet Koordinasyon ve toplanma bölgesi olarak kullanılabilecek.
5 Aralık 2011 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI