16 Temmuz 2019

Arifiye'de 55 ton çöp ekonomiye kazandırılacak


Arifiye Belediyesi tarafından Karaaptiler Mahallesinde yapılan, Katı Atık Aktarma istasyonu hizmete girdi.

x


55 ton çöp
Arifiye Belediyesi, ilçenin daha çevreci bir görünüm alması için çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan bu çalışmalar kapsamında Karaaptiler Mahallesinde yaptırılan, Katı atık Aktarma istasyonu faaliyete geçti. Bu tesis ile ilçede toplanan çöpler ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılacak. Konu ile ilgili olarak bilgi veren Temizlik İşleri Müdürü Yaşar Faruk Baklaya, ilçede 5 ayrı ekip ile günde ortalama 55 ton katı atık topladıklarını ifade etti. Bu güne kadar toplanan bu atıkların, Büyükşehir Belediyesine ait alanda toplandığını belirten Baklaya şöyle devam etti, ' Bundan böyle, ilçemizde topladığımız katı atıkları aktarma istasyonumuz aracılığı ile Pamukova'da faaliyete geçen BioSun firmasına ait Katı Atık İşleme Tesisine göndereceğiz. Bu tesis katı atıkları ayırıyor. Bu atıklarda tüm değerli materyaller ayrıldıktan sonra, gübre ve torf malzeme elde ediliyor' derken, bu atıklardan enerjide elde edildiğini ifade etti.
Uyarıda bulundu
'Tesisin varlığı, belediyemize dolaylı olarak ta ekonomik katkı sağlamaktadır' diyen Baklaya verdiği bilginin devamında şunları ifade etti, 'Araçlarımız çöp boşaltımı için harcadığı zamanı mesai olarak değerlendirmektedir. Ayrıca ciddi anlamda yakıt tasarrufu sağlanmaktadır.' Bu arada bin 500 adet 250 litrelik plastik çöp bidonlarının belirlenen noktalara dağıtıldığını söyleyen Balkaya vatandaşlara yönelik birde uyarıda bulunarak, 'Vatandaşlarımızdan ricamız, plastik konteynırlara, taş, toprak, bahçe atığı, kül ve yanıcı maddeleri atmamaları. Hedefimiz, daha çağdaş bir sistemle, kaliteli hizmet üretmek ve yaşanabilir temiz bir Arifiye' diyerek açıklamasına son verdi.
7 Aralık 2011 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI