17 Ağustos 2018

21 Aralık'ta grev var


'Kamu çalışanları uyarıda bulunacak'

KESK Genel Başkanı Lami Özgen, sağlık çalışanları ile birlikte 21 Aralık'ta greve çıkacaklarını belirterek, 'Bu grev uyarı niteliğinde olacak' dedi.

Basın toplantısı
KESK Genel Başkanı Lami Özgen ve Haber-Sen MYK Üyesi Korhan Rüzgâr, Eğitim-Sen Şubesi'nde düzenlenen basın toplantısına katıldı. Özgen, toplu sözleşme hakkı için 21 Aralık Çarşamba günü sağlık meslek örgütleri ile birlikte greve gideceklerini söyledi.
İş güvencesi
Özgen, 'Bu grev uyarı niteliğinde olacak. Grev hakkının yasal teminat altına alındığı bir toplu sözleşme istiyoruz. Toplu sözleşme ile grev hakkı birbirinden ayrılamaz. 4688 sayılı yasa taslağı ile bu yapılmak isteniyor. Bütün çalışanlar için iş güvencesi istiyoruz' dedi.

KESK 21 Aralık'ta grevde

İlimize genel KESK Genel Başkanı Lami Özgen, 4688 sayılı yasa taslağının kamu emekçilerini geleceğini çalmaya yönelik olduğunu dile getirerek, 21 Aralık'ta grev yaparak tasarıyı protesto edeceklerini kaydetti.

21 Aralık'ta grev
KESK Genel Başkanı Lami Özgen ve Haber-Sen MYK Üyesi Korhan Rüzgar, KESK Eğitim-Sen'de düzenlenen basın toplantısına katıldı. KESK'e bağlı sendikaların yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda KESK Genel Başkanı Lami Özgen, sağlık meslek örgütleri ile birlikte 21 Aralık'ta gerçekleştirilecek olan grev ile ilgili açıklama yaptı. 21 Aralık Çarşamba günü ülke genelinde bir günlük greve gideceklerini belirten Özgen, 'Bu grev uyarı niteliğinde olacak' dedi. Grev gerekçelerini 5 taleple özetleyen Özgen, 'Grev hakkının yasal teminat altına alındığı bir toplu sözleşme istiyoruz. Toplu sözleşme ile grev hakkı birbirinden ayrılamaz. 4688 sayılı yasa taslağı ile bu yapılmak isteniyor. Bütün çalışanlar için iş güvencesi istiyoruz. Tüm kamu çalışanlarının insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyoruz. Ek ödemelerin tüm emekçiler için eşitlenerek emekliliğe yansıtılmasını istiyoruz. Hukuksuz, haksız ve mesnetsiz bir biçimde yapılan gözaltı ve tutuklamalara son verilmesini bekliyoruz' dedi.

Yasa tasarısına tepki
Hükümete eleştirilerini sürdüren Özgen, hazırlanan yasa taslağı ile ilgili şunları söyledi: 'AKP hükümeti kamu emekçilerinin yıllardır verdiği meşru mücadeleyi, uluslar arası sözleşmeleri ve anayasayı yok sayarak grevli toplu sözleşme hakkımızı engellemeye devam ediyor. 2 milyon kamu emekçisinin geleceğini yandaş konfederasyonu tek yetkili yaparak çalmak istiyor. Hazırlanan yasa taslağında grev hakkı, örgütlenme özgürlüğü, özlük ve demokratik haklarımızın toplu sözleşmede görüşülmesi yok' Kamu emekçilerinin geleceklerini çalmayı hedefleyen 4688 sayılı yasa taslağına karşı mücadelesini sürdüreceklerini ifade eden Özgen, 'AKP, kamuda esnek, güvencesiz ve performansa dayalı çalıştırmayı sürekli yaygınlaştırıyor. Taşeronlaştırma ve özelleştirme uygulamalarıyla kamuyu talan ediyor' diye konuştu.
16 Aralık 2011 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI