18 Temmuz 2019

'SAÜ, örnek gösteriliyor'


SAÜ Rektörü Elmas, üniversite olarak uluslararası olma yolunda ilerlediklerini söyledi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Akademik Genel Kurul Toplantısı, önceki gün Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı. Toplantıda konuşan Rektör Elmas, üniversitelerinin örnek gösterilen üniversiteler arasında yer aldığını ifade etti.

Genel Kurul
SAÜ Akademik Genel Kurul toplantısı, Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı. Toplantıya , Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Prof. Dr. Fatih Üstel ve Prof. Dr. Musa Eken, akademik personel katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Muzaffer Elmas, üniversitelerinin uluslararası olma yolunda hızlı adımlarla ilerlediğini ve Blogna sürecinde örnek gösterilen üniversiteler arasında yerine aldığını ifade etti. Elmas, üniversitenin temelinin öğretim elemanları olduğunu belirterek yönetim olarak öğretim elemanlarına sınırsız desteklediklerini söyledi.
Takip ediyoruz
'Sakarya Üniversitesi, artık dünyadaki gelişmeleri iyi algılamış ve bu konuda sistemler geliştirmiş ve bu konuda fikir alışverişinde bulunulacak veya dikkate alınacak bir üniversite olarak algılanmakta' diyerek konuşmasına devan eden Elmas, her hafta farklı üniversitelerden gelen heyetlerin, SAÜ'nün geliştirdiği sistemler ve yöntemler hakkında bilgi aldığını vurguladı. Eğitim öğretimle ilgili gelişimlerden ve gelecek hedeflerinden söz eden Elmas, uluslararası gelişmeleri sürekli takip ettiklerini söyledi.
Ekip ruhuyla
Uluslararası kriterlere göre öğrenci yetiştirip, bu öğrencileri uluslararası kabul görmüş niteliklerle mezun edeceklerini dile getiren Elmas, bunu yapmak için de tüm fakülte ve bölümlerin ekip ruhuyla ders programları geliştirmesi gerektiğini belirtti. Öğrencilerin okudukları bölüm dersleri dışında niteliklerini artıracak; farklı alanlarda aktivitelerde bulunabilecekleri dersleri eğitim programlarına koyacaklarını söyleyen Elmas ders programlarının indirileceğini ve dönemde 4-5 ders vererek, öğrencilerin bu aktivitelere katılmasını sağlayacak bir zaman planı geliştirileceklerini kaydetti.
Soru cevap
Öğretim üyelerinin bilimsel araştırma, ARGE çalışmaları ve bilgi alışverişi için yurtdışına gitmelerini teşvik ettiklerini aktaran SAÜ Rektörü Prof.Dr. Elmas, bu anlamda yurtdışı bilimsel çalışmaları için ciddi bir finansal kaynak ayırdıklarını söyledi. Rektör Elmas'ın konuşmasının ardından, Rektör ve Rektör yardımcıları, öğretim üyelerinin önerilerini ve sorunlarını dinleyip, soruları yanıtladılar.
24 Aralık 2011 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI