17 Temmuz 2019

SIRMA PLANI'NA İTİRAZ


Kaçak durumdaki Sırma Su fabrikasını kurtarmaya yönelik 1/5000'lik Sapanca Mahmudiye Köyü İmar Planı'na Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi yeniden itiraz etti. Plan daha önce mahkemece iptal edilmişti.

MİMARLAR ODASI
Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edilen 1/5000'lik Sapanca Mahmudiye Orman Köyü İmar Planı'na Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi ve TMMOB itiraz etti. Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na verilen itiraz dilekçesinde daha önce söz konusu imar planının Sakarya 1. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildiği hatırlatılarak yeni hazırlanan planın da imar mevzuatına aykırı olduğu vurgulandı.
MEVZUATA AYKIRI
İtiraz dilekçesinde hazırlanan 1/5000'lik Mahmudiye Köyü planın 1/25 100 binlik Sakarya İli Çevre Düzeni Planı ile 1/25 binlik Sapanca Gölü Çevre Düzeni Planı'na, planlama ve şehircilik ilkelerine, ilgili kanun ve tüm mevzuata aykırı olduğu hatırlatılarak askıdan geri çekilmesi istendi. İtiraz son Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Bayındırlık ve İmar Komisyonu'na sevk edildi.
27 Aralık 2011 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI