21 Eylül 2018

Kanser belasına gözü yaşlı isyan


Hasta yakınları çok dertli

Marmara'da ikinciyiz
KANSERDER, 'Bir destek bir hayat' projesi kapsamında artan kanser vakalarına dikkat çekmek için geniş katılımlı bir toplantı düzenledi. SAKVA Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıya Baro Başkanı Nihat Nalbantoğlu, SMMMO Başkanı Selattin Çarkırsoy, CHP Kadın Kolları, MHP Kadın Kolları, HAS Parti Kadın Kolları ve Saadet Partililer katıldı. Toplantının açılışında konuşan KANSERDER Başkanı Nihal Akar, 'Geçtiğimiz yıl 261 kanser hastası derneğe üye oldu. Son haftalarda hastaların sayısı artıyor. Kanser hastalığı ile ilgili istatistiklerde Marmara Bölgesi'nde ikinci sırada yer alıyoruz.' dedi.
Her evde 2 kanser hastası
Sakarya Üniversitesi, Valilik, belediye başkanları ve bazı ileri gelen kurumlar etik ve bilimsel bir kurul oluşturması gerektiğine dikkat çeken Akar, 'Sakarya'da kanser vakalarının nedenlerinin bir an önce araştırılması gerekiyor diye konuştu. Siyasilere ve yerel yöneticilere sitemde bulunan Akar, 'Noel eğlencelerine para dökenler biraz olsun şu hastaların halini görsünler ve bize destek versinler. 2015 yılında her evde 2 kanserli hasta olacağı konusunda bilimsel araştırmalar var. Bu şehri yönetenlerin bu kadar aciz olduklarına inanamıyorum. Acizlik cüzdanda değil, vicdandadır' ifadesini kullandı. Eleştirilerini sert sözlerle sürdüren Akar, 'Bugüne kadar kaç belediye başkanı bizi ziyaret edip halimizi hatırımızı sordu? Kanser bulaşıcı bir hastalık değil, korkmasınlar' biçiminde konuştu.
Hastalar gözyaşı döktü
Toplantıda kanser hastalarının yakınlarının yaptığı konuşmalar ise yürekleri burktu. Toplantıya katılanlar göz yaşları içinde konuşmaları dinledi. Eşi yıllardır kanser ile mücadele eden Aysel Ayhan isimli kadın, 'Neler çektiğimizi bir biz bir de Allah biliyor. Kocaeli Umuttepe Kampüsü'nde bizim ne işimiz var? Arabamız yok, imkanımız yok. Benim eşim ameliyatlı. Oraya gitmek ayrı bir külfet. Sakarya'da neden yok bu imkanlar? Bize kim yardım edecek.' dedi. 23 yaşında yakalandığı mide kanserini yenmeyi başaran Macide Ataç ise gözyaşları içinde yaptığı konuşmayla herkesin içini acıttı.
1 Ocak 2012 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI