24 Temmuz 2019

3 bin yeni yıl fidanı


Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, 'Yeni Yıla Fidan Dikerek Yeni Umutlarla Girelim' sloganı ile AKM önünde fidan dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Fidan dağıtımına yoğun ilgi
Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın projesi kapsamında, Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, 'Yeni Yıla Fidan Dikerek Yeni Umutlarla Girelim' sloganı ile AKM önünde fidan dağıtım töreni gerçekleştirildi. Programa Vali Mustafa Büyük ve Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz da katıldı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği programda, Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Hendek Orman Fidanlık Şefliği'nde üretilen fıstık çamı, dallı servi, mavi servi, mazı ve çeşitli süs bitkilerinden oluşan 3 bin adet fidan dağıtıldı.
Ormanlar tahrip ediliyor
Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz yaptığı konuşmada, 'Bugün dünyanın çeşitli yerlerinde yılbaşı olması nedeniyle ağaçlar kesiliyor ve ormanlar tahrip ediliyor. Bu kampanya ile ağaç dikmenin önemine dikkat çekmek istedik. Ağaç kesmeyelim, ağaç dikelim' diye konuştu. Türkyılmaz'ın ardından konuşan Vali Mustafa Büyük, 'Ağaçlandırma çalışmalarına her zaman olduğu gibi destek veriyoruz. Her yılbaşında ağaçların kesilmesi gündeme gelir. Bu kampanya ağaçların kesilmemesi için bir mesaj verilmek isteniyor. Dağıtılan fidanların dikileceğine inanıyoruz. Herkese hayırlı olsun. Tüm Sakaryalıların yeni yılını kutluyorum' dedi. Konuşmaların ardından, fidan dağıtımına geçildi. Vali Mustafa Büyük ve Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz vatandaşlara tek tek fidan dağıttı. 3 bin adet fidan kısa bir süre içinde dağıtıldı.
1 Ocak 2012 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI