22 Temmuz 2019

Binlerce öğrenci KDS'de ter döktü


'Sakarya Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi' (SEBAP) kapsamında 2. Kazanım Değerlendirme Sınavı dün yapıldı.

İl genelinde 62 bin 598 öğrenci değerlendirme sınavına katıldı

KDS'de ter döktüler

Sakarya Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi (SEBAP) kapsamında, il genelindeki resmi ve özel bütün okullarda uygulanan Kazanım Değerlendirme Sınavlarının ikincisi dün binlerce öğrencinin katılımıyla yapıldı.

100 SORU SORULDU
İlköğretim okullarının 6, 7 ve 8. sınıfları ile ortaöğretimde 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin katıldığı 2. Kazanım Değerlendirme Sınavı'nda, ilköğretim öğrencilerine SBS formatında 100 soruluk, ortaöğretim öğrencilerine ise YGS formatında 160 soruluk test uygulandı. 2. KDS'ye, 251 İlköğretim okulunda 43 bin 441 öğrenci, 90 Ortaöğretim okulunda 19 bin 157 öğrenci olmak üzere toplam 341 okulda 62 bin 598 öğrenci katıldı.
ŞUBATTA AÇIKLANACAK
SEBAP projesi yetkilileri, üçüncü yılı uygulanan proje kapsamında, eğitim öğretim alanında önemli kazanımlar elde edildiğini belirtirken, bir öğretim yılında üç kez gerçekleştirilen kazanım değerlendirme sınavlarıyla, öğrencilerin SBS, LGS ve LYS sınavları öncesinde, bu zorlu sınavlara en iyi şekilde hazırlandıkları kaydedildi. 2011-2012 eğitim öğretim yılında ikincisi gerçekleştirilen Kazanım Değerlendirme Sınavı sonuçlarının önümüzdeki ay içinde okullara ve öğrencilere gönderileceği açıklandı.
11 Ocak 2012 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI