22 Ağustos 2018

Kardeş ilçelerin 'mahalle' kavgası


Küçücekliler 'Karapürçek'e bağlanmak istiyoruz' dedi

Akyazı'da bazı köylerin Karapürçek'e bağlanmak istediği iddiaları üzerine açıklama yaparak 'İki kardeş ilçe arasına nifak sokmak istiyorlar' diyen Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı'ya hemşerilerinden tepki geldi. Küçücekliler, Karapürçek'e bağlanmak istediklerini belirtti.
Bağlanma talebi
Akyazı'da Karapürçek'e bağlanma tartışması devam ediyor. Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, ilçedeki bazı köylerin Karapürçek'e bağlanacağı iddiaları üzerine yaptığı açıklamada, söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirtmişti. Yazıcı, 'Gündem oluşturmak adına. Gerçekle hiç bir ilgisi olmayan bu haberlerle ortaya atılan bu iddialar iki kardeş ilçe arasına nifak sokmaktan başka bir işe yaramayacaktır' demişti. Yazıcı'nın bu sözlerine, beldeyken yasal düzenlemeyle kapatılarak mahalleye dönüştürülen Küçücek'ten tepki geldi. Küçücekliler, Karapürçek'e bağlanmak istediklerini belirtti.
Meclis kararı var
Küçücek'in henüz belediyeyken meclis toplantısı ile Karapürçek'e bağlanma iradesini ortaya koyduğunu söyleyen mahalle sakinleri, 'Karapürçek'e bağlanmak bizim için daha iyi. Yıllardır bu talebimizi dile getiriyoruz. 2008 yılındaki Küçücek Belediye Meclisi toplantısında da dönemin belediye başkanı ve meclis üyelerinin kararıyla Karapürçek'e bağlanmanın daha hayırlı olacağı yönünde ortaya irade koyuldu. Bu karar daha sonra yetkililere de ulaştırıldı. O dönemde, bize daha yakın olan, her bakımdan bizim için daha iyi olan Karapürçek'e bağlanmamız gerekiyordu. Ancak bu karar görmezden gelindi' dedi.
Halk iradesi
Küçücek'in sosyal ve coğrafi özellikleri de dikkate alındığında Karapürçek'e bağlanmasının tek yol olduğunu dile getiren mahalle sakinleri Yazıcı'nın yaptığı açıklamaya da tepki gösterdi. İki ilçenin kardeş olduğu söyleminin yerinde olduğunu dile getiren mahalleli, halkın taleplerinin dikkate alınması gerektiğini kaydetti. Başkan Yazıcı, yeni Büyükşehir yasası ile ilçedeki bazı köy ve mahallelerin Karapürçek'e bağlanmak istediği yönündeki iddiaları cevap vermiş ve 'İki ilçe kardeştir ve sınırları da bellidir' demişti. Ancak özellikle Küçücek konusu Karapürçek ile Akyazı arasında tartışma konusu olmaya devam ediyor. Küçücekliler 'eskiden olduğu gibi' Karapürçek'e bağlanarak büyümek istediklerini dile getiriyor.
22 Ocak 2012 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI