21 Ağustos 2018

SASKİ'den mikrofonlu arıza tespiti


SASKİ, yeraltında patlayan ancak suyun yüzeye ulaşmaması sonucu tespit edilemeyen şebeke arızalarını yer mikrofonları ile tespit ediyor.

Sakarya Su ve Kanalizasyon (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, Yer altında patlak olduğu halde yüzeye ulaşmayarak kaybolan suları bu konuda geliştirilmiş akustik yer mikrofonları ile dinleyerek tespit ediyoruz ettiklerini söyledi. Keleş, 'İçme suyu şebekelerinde trafik yükü, basınç, zemin kayması gibi nedenlerden dolayı arızalar oluşuyor. Bu arızaların bir kısmı suyun yüzeye çıkması, ekiplerin müdahaleleri veya ALO 185'e gelen şikâyetler sayesinde tespit edilerek tamir edilebiliyor. Ancak bazı şebeke arızaları, suyun direk kanalizasyon sistemine akması veya yeraltında kaybolması sonucu tespit edilemiyordu. SASKİ olarak 2012 yılı itibariyle başlattığımız örnek proje sayesinde artık bu tür arızaları da tespit edebiliyoruz' dedi. Uygulamanın kayıpla mücadelede önemli kazanımlar sağlayacağını ifade eden Rüstem Keleş, 'Ekiplerimiz yaptığı ilk çalışmalardan olumlu sonuçlar aldı. 2012 yılının Ocak ayında başlanılan çalışmalar sonucunda şu ana kadar 11 adet ana boru, 19 adet abone borusu arızasını tespit etmeyi başardılar' diye konuştu.
2 Şubat 2012 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI