16 Haziran 2019

ESNAFLA basına kapalı TOPLANTI


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, esnaf ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Çözüme kavuştu
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, dün AKM'de esnaf ile bir araya geldi. SESOB Başkan Hasan Alişan ve esnaf temsilcileri ile bir araya gelen Toçoğlu, fikir alış verişinde bulundu. Toplantının açılış konuşmasını yapan SESOB Başkanı Hasan Alişan, Başkan Toçoğlu'nun esnaf ile yaptığı toplantıların son derece faydalı olduğunu vurguladı. İlk toplantıyı üç ay önce yaptıklarını ifade eden SESOB Başkanı Hasan Alişan, yapılan bu toplantıda meslek odası başkanlarının sorunlarını anlattıklarını ve yerel yönetimlerden istek ve taleplerini sıraladığını belirten Alişan, 'O toplantıda belirttiğimiz sorunlar büyük oranda çözüme kavuştu' dedi. 'Hepimiz ortak yaşayacağımız bu şehirde prensipli ve düzenli bir şehir kültürü koyma amacındayız' diyen Alişan, sık sık bir araya gelerek sorunların çözüleceğini ifade etti.
Güven ortamı
Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu'da yapılan toplantıda oda başkanlarının sorunlarını dinleyerek not aldı. 'Bu tarz toplantılarda bir araya gelmemiz, kopmamamız, istişare yapmamız, farkındalığımızı artırıyor' diyen Başkan Toçoğlu şöyle devam etti, 'Bu toplantıda eksikliklerimizi anlıyoruz. Ben bu toplantıları çok önemsiyorum. Biz sizlerin çabasıyla buradayız. Esnaf arkadaşlarımızla bir güven ortamı oluşturduk. Bence bu şehirdeki en büyük eksikliklerden bir tanesi, bir güven ortamının oluşmamış olmasıdır. Her söylenenin arkasında başka şeylerin aranması doğru ve sağlıklı bir yaklaşım tarzı değildir' dedi. Değişik zor kabul eden bir şehirde yaşadığımızı vurgulayan Toçoğlu, esnaf ile yapılan toplantılarda iyi bir konuma gelindiğini de vurguladı.
Stratejik noktadayız
Her zaman esnafın hizmetinde olduklarını belirten Başkan Toçoğlu, yaptıkları işlerin kabul görmesinin kendilerini içinde çok önemli olduğunu söyledi. Başkan Toçoğlu şöyle devam etti, ' Bu tür toplantıları ne kadar çok yaparsak, daha fazla bir arada olursak kendimizi kontrol etme noktasında bizler için bir fırsat sunmuş olursunuz düşüncesindeyim. İlimiz çok önemli, çok stratejik bir noktada. Çok dikkatli bir gelişim göstermeliyiz. Şehrimiz hızla bir cazibe merkezi oluyor.'
Dörtyol Sanayi
Esnaflara ve hayvancılara yeni alanlar açma ile ilgili eleştirilere cevap veren Başkan Toçoğlu, 'Biz elimizde olan yerleri zaten veriyoruz. Böyle bir saplantımız yok. 53 dönüm yerimiz vardı üniversiteye verdik. Bir yerimiz daha vardı stad yapılması için verdik. Borsa ile beraber hayvan pazarını şehrin içerisinden çıkardık. Keşke daha fazla yerlerimiz olsa ve halkımızın hizmetine sunabilsek' diye konuştu. Dörtyol ile ilgili söylentilere de açıklık getiren Toçoğlu, bu bölge ile ilgili yıkım konusunda hiçbir çalışmaları olmadığını belirterek, 'Eğer güzelleştirme ile bir çalışma olacaksa, oradan gelecek talepler varsa bizler dâhil oluruz' dedi.
Yol açılacak
Orhan Camii etrafından yapılan düzenleme konusuna değinen Toçoğlu, Adapazarı Belediyesi ile Orhan Camii arasında bulunan yolun kapatılmasının şuan geçici bir durum olduğunu ve çalışmaların bitmesi ile yolun açılacağını da kaydetti. Toçoğlu, Çark Caddesi ve Hilmi Kayın İş Merkezi civarında da düzenleme yapılacağı, bu düzenlemelerle ilgili esnaf ile iştişare içinde olduklarını vurguladı.
Ben varım
Alış veriş merkezleri konusuna da değinen Toçoğlu, sistemin eskisi gibi olmadığını değinerek, ' Alışveriş merkezleri açılmasın dediğimiz sürece bu olmaz. O zaman ortak bir akılla, kararlılıkla yeni sisteme ayak uydurmamız lazım. Bunun için çalışmamız lazım. Ufak sıkıntılarla boğuşmamamız, yeni düzen için kararlılıkla, el birliği ile çalışmamız lazım. Bakın, Büyükşehir Belediyesi – MARKA – KOSGEB bir araya gelip mutabakata vardık. Bunun için krediler var. Yeni iyileştirme çalışmaları var. Bunları takip edip hep birlikte yeni düzenlemelere gitmeliyiz. Bu şekilde çok büyük adımlar atarız. Bu güzel istişare ortamını değerlendirmemiz lazım. Ben her türlü çalışmaya varım' diye konuştu.
11 Şubat 2012 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI