23 Eylül 2018

Bu nasıl yıkım?


Hastane bahçesindeki kepçeler çalışırken önlem alınmadı iddiası

Yıkım tepkisi
400 yataklı hastanenin inşaat çalışmaları kapsamında, Söğütlü Kantini yanında bulunan 2 binanın yıkım işlemi gerginlik yarattı. İnşaat firması tarafından yıkım işlemi dün öğle saatlerinde başladı. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Servisi kısmındaki Söğütlü Kantini'nin yanında bulunan binaların gerekli güvenlik önlemleri alınmadan yıkılmak istenmesi kantin sahipleri, hasta yakınları ve inşaat firması yetkilileri arasında gerginliğe neden oldu.

Önlem alınmadı
Firma tarafından ilk olarak ön cephedeki 3 katlı bina yıkıldı. Zabıta ekiplerinin bulunmadığı yıkım işlemi sırasında çevre emniyeti alınmadı. Kantin işletmecileri yıkıma tepki göstererek, 'Binalar, kantinle neredeyse yan yana. Koruyucu duvar koyulmadı. Branda çekilmedi. Binanın yıkılması ile birlikte her taraf toz duman oldu. Burası yoğun bakım servisinin bulunduğu yer. Bu toz toprağa nasıl müsaade edilir?' şeklinde konuştu.

Tepki üzerine durdu
3 katlı binanın yıkılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri ile 2 emniyet mensubu yıkım alanına geldi. Kantin işletmecisi Murat Kankardeş ve inşaat firması yetkilileri ile konuşan polis ekibi hastaneden ayrıldı. Zabıta ekipleri de yetkililerle görüştükten sonra yıkım alanını terk etti. Bu sırada diğer binanın yıkım işlemi gerçekleştirilmedi.

Yeniden başladı
Uzun bekleyişin ardından emniyet güçleri ve zabıta ekipleri tekrar hastaneye geldi. Yapılan incelemelerin ardından kendilerinin yapacak bir şeyi olmadığını söyleyen emniyet güçleri hastaneden ayrıldı. Zabıta ekipleri de, 'Biz önleminizi alın diye söyledik. Gerekli uyarıyı yaptık.' şeklinde konuşarak hastaneden ayrıldı. Gerginliğin ardından inşaat firması hastane bahçesinde çalışmalarına kaldığı yerden devam etti.

Hastaneyi toz sardı
Kantin işletmecileri Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Osman Nuri Dilek'in kendilerine 10 Şubat tarihinden sonra yıkım işleminin gerçekleşeceğini yazılı olarak bildirdiğini söyleyerek, 'Başhekim bize yazılı olarak tebligatta bulundu. Ancak güvenlik önlemlerinin tarafımızca alınması gerektiğini bildirdi. Yıkımı biz mi yapıyoruz da biz güvenlik önlemi alalım. Çalışmalar esnasında kantini kapatayım, kiradan düşülsün dedik. Kabul etmedi. Konteynır verin, geçici süre için başka yere geçelim dedik yine kabul etmedi. Sadece siz güvenliğinizi sağlayın diyorlar. Bu kantin açıkken, burada oturan insanlar varken bu yıkım nasıl yapılır' şeklinde tepkide bulundular. Öte yandan yıkım işleminin takip eden bazı hastane yakınları da, 'Bu nasıl iş? Dünyanın hangi yerinde böyle bir şey olabilir? Yoğun bakım servisinin dibinde toz toprak içinde yıkım yapılıyor. Bu hastaların hiç mi önemi yok' biçiminde serzenişte bulundular.
12 Şubat 2012 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI