23 Ekim 2018

GARDA EYLEM


Halkların Demokratik Kongresi üyeleri gar önünde eylem yaparak, 41 kişinin öldüğü hızlı tren kazasıyla ilgili davanın zamanaşımından düşmesine tepki gösterdi.

İkinci açıklama
Halkların Demokratik Kongresi üyeleri Gar önünde yaptıkları basın açıklamasında, 41 kişinin hayatını kaybettiği tren kazası ile ilgili verilen karar ile Adapazarı-Haydarpaşa arasındaki demiryolunun iki yıl süreyle kapalı kalacak olmasını eleştirdi. Basın açıklamasını, Halkların Demokratik Kongresi Sözcüsü Bülent Özdoğan yaptı. Özdoğan, '41 kişinin öldüğü tren kazası ile ilgili kamu davası 7,5 yıllık zaman aşımının 22 Ocak'ta dolması nedeniyle düşürüldü' dedi.
AKP aklandı
Bu kazada sorumluluğu olan AKP iktidarı böylece zaman aşımı süreci işletilerek aklandığı vurgulanan basın açıklamasında Özdoğan şöyle devam etti, '41 insanımızın ölmesine, 80 insanımızın yaralanmasına bizzat müsebbip olan AKP'nin suçu yargı üzerinden kapatılmıştır. TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Yıldız Teknik ile İstanbul Teknik Üniversitelerinin hızlandırılmış tren taşımacılığı mümkün değildir raporları dikkate alınmayarak asıl suçlu olan AKP iktidarı aklanmış ve suç ortada bırakılmıştır' dedi.
Kapatmaya tepki
Adapazarı-Haydarpaşa arası demiryolu hattının 2 yıl süreyle kapatılacak olmasını da eleştiren Özdoğan, 'Adapazarı-Haydarpaşa trenini tercih edenlerin büyük çoğunluğunun öğrenci, işçi ve dar gelirlilerden oluştuğu dikkate alındığında, buna ilave olarak Kars, Elazığ, Kurtalan, Adana, Konya Garlarından İstanbul, İzmit, Arifiye, Bilecik ve Eskişehir garlarına gelecek binlerce yolcunun demiryolu ile seyahat etme hakkı ellerinden alınmıştır' biçiminde konuştu.
12 Şubat 2012 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI