19 Eylül 2018

HENDEK'E 3 MÜJDE


Hendek protokolü, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ve akademisyenlerle bir araya geldi. Toplantıda Hendek ile ilgili önemli kararlar alındı. İlçedeki yüksekokula yeni kampüs, eğitim fakültesine yeni bina ve üniversite ile ortak kütüphane kurulması

Toplantı yapıldı
Hendek Gençlik Merkezi'nde bir araya gelen akademisyenler ve Hendek protokolü Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi için önemli kararlar aldı. Toplantıda, Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, Hendek Eğitim Fakültesi için alınan kararları açıkladı. Meslek Yüksek Okulu'nun, 2. OSB yanında alınan arsaya taşınması, Eğitim Fakültesine yeni bina yapılması ve Sakarya Üniversitesi ile birlikte ortak kütüphane kurulması kararlarının müjdesini verdi.
Başkandan yemek
Rektör Elmas, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'nin Sakarya Üniversitesi'ne büyük destekler verdiğini, yeni projeleri de elbirliğiyle yapacaklarını söyledi. Başkan İnci'nin Hendek Gençlik Merkezinde verdiği yemeğe SAÜ Rektörü Prof.Dr. Muzaffer Elmas, SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahmi Karakuş, Kaymakam Mustafa Ayhan, Hendek MYO Müdürü Doç. Dr. İbrahim Yüksel, MYO Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Hendek MYO Müdür Yardımcıları katıldı.
Elmas'tan müjde
SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas şunları söyledi: 'Özellikle bugün Meslek Yüksek Okulunun Organize Sanayi bölgesi içerisine getirilmesi noktası çok önemli proje. Bu projeyi yerine getirme noktasında çalışmak için toplanmış bulunuyoruz. Hendek'te fiziki alan olmasına rağmen fiziki olarak, çok öğrencimiz olmasına rağmen herhangi bir ilerleme kaydedememiştik. Bu konuda Hendek MYO'nun yeni bir yere taşınması, Organize Sanayi Bölgesi yanında arsası alınmış olan yere bina yapımı konusunda ve ayrıca Eğitim Fakültemizin MYO eski binasının olduğu yere yeni bir bina yapılması konularını konuştuk. Burada Valimiz, Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın da desteklerini istedik. Şu anda projeleri bitirip özellikle önümüzdeki Eğitim yılına kadar bitirebilmektir. Ona paralel olarak da Eğitim Fakültesinin binasını bitirebilmektir. Bugün tarihi attık inşallah son tarihi de görürüz.'
24 saat açık kütüphane
Hendek'in süratle bir gelişim içerisinde olduğunu belirten Elmas, 'Hendek Eğitim Fakültesi ve MYO'nun burada olması, 5-6 bin'in üzerinde öğrencinin de olması ile birlikte sosyal anlamda projelerin olması da önem kazandırıyor. Bu yapılanmalarda onların ihtiyaçlarını karşılıyor. Bundan sonra da projelerin olması özellikle kütüphane projesi bizim çok önem vericidir. Üniversite ile ortak kullanım 24 saat açık olacak bir kütüphanenin buraya kazandırılması projesini de gönülden destekliyoruz' dedi.
17 Şubat 2012 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI