'Araç pisti çevreye zarar vermemeli'21 Şubat 2012, Salı

Yerli otomobil
SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Karasu'ya kurulması planlanan Araç Test Pisti ile ilgili konuştu. 1 yıldan bu yana yerli otomobil konusunda ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getiren Kösemusul, Araç Test Pisti projesini hayata geçirdikleri takdirde, bu pistin yerli otomobil için yapılacak olan kulislerde önemli bir destek sağlayacağını dile getirdi. Bu proje ile yerli otomobil için gerekli teknik altyapının oluşturulabileceğini ifade eden Kösemusul, Acarlar Longoz'u ile ilgili bir tespitte bulundu.
Liman avantajı
Kösemusul, 'Longoz ile ilgili bir sıkıntı var. Bu projenin Acarlar Longozu'na zarar vermeyecek bir şekilde yapılmasını istiyoruz. Bu konuda hassasız. Çevreye duyarlılığımız var. Siyasi erk, Sakarya'yı tercih ederse çok önemli bir projeyi şehrimize kazandırmış olacağız' biçiminde konuştu. Yerli otomobil için en büyük avantajlarının Karasu Limanı olduğunu kaydeden Kösemusul, şunları söyledi:
TİGEM vizyonu
'Yerli otomobil için birçok şehir umutla bekliyor. Zaten kim bunu kim istemez ki! Ancak bu iş için en uygun havza burası. Karasu Limanı en büyük avantajımız. Karasu Limanı ve demiryolu, bizi bir adım öne çıkartıyor' dedi. TİGEM ile ilgili olarak da görüş belirten Kösemusul, 'TİGEM için ortak vizyonla hareket ediyoruz. İkili ilişkilerle doğru yol haritasını bulmaya çalışıyoruz. Bu konuda valimizin büyük katkıları oluyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.'

Bu haber toplam 1378 defa okundu.