20 Haziran 2019

'Bahanelere sığınıyorlar'


MHP Milletvekili Prof.Dr. Münir Kutluata, Hendek İlçe Teşkilatının Olağan Genel Kurulunda
AKP'nin uygulamalarını sert bir dille eleştirdi.

Baskı kurdular
MHP Hendek İlçe Kongresine katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Prof.Dr. Münir Kutluata, AKP'ye yüklendi. İktidarın ülke üzerinde yoğun bir baskı kurduğunu söyleyen Kutluata, sivil toplum kuruluşlarından, işadamlarına, üniversitelerden, bürokratlara kadar herkesin fikrini beyan etmekten korkar hale geldiğini söyledi. İktidarın yapmaması gereken ne varsa ülkenin üzerinde onu yaptığını vurgulayan Kutulata, 'Bilim yuvaları olan üniversiteler bile artık ülkesiyle, şehri ile alakalı fikirlerini söyleyemiyor.'
Beklentiler boşa
Son yapılan genel seçimlerde bir paket açıkladıklarını ve bu paketin içinde intibak yasası, fındık değerlendirme kurulu, tarım, gibi konularda bir çok projenin yer aldığını belirten Kutuluta, 'Bu paketimizi her gün yeni yeni projelerle geliştiriyoruz. İktidar ise seçimden sonra 9 milyon emekliden 6 milyonunu ilgilendiren bu intibak yasası için duruma kurtarma çabasına girdi. AKP emeklinin derdine çare olmak ve köklü bir çözüm üretmek yerine 6 milyon emekliden sadece yüzde 30'unu ilgilendiren kısmi bir düzenlemeye gitti. Emeklinin beklentilerini boşa çıkardılar' dedi.
Kullanamadılar
AKP'nin üç dönemdir ilimizden çıkardığı vekil sayısını hatırlatan Kutluata, 'Halktan aldığı desteğe rağmen ilimizin bugüne kadar aldığı hizmetlere bakın. Sorunların çözümü için bir adım atılmadığı gibi, sorunlar her geçen gün daha da büyüyor. Birkaç süslü büyüme rakamları ve buna benze istatistiklerle her şeyi güllük gülistanlık göstermeye çalışıyorlar. Konuşmalarında yapacağız, edeceğiz sözlerini dillerinden düşürmüyorlar. Sakarya'nın ve ülkemizin sorunlarını anlatarak çözüm gösterdiğimiz zaman bunu kabul etmiyorlar' dedi.
Dik duruş
AKP'nin çeşitli bahaneler arkasına sığındığını da ifade eden Kutluata, kendilerinin söylediklerini de AKP'nin kabul etmediğini ifade ederek, ' Ama biz doğru bildiğimiz yoldan asla şaşmayacağız. Şeker Fabrikasını, ekonomik sorunlarımızı, şehrimizin sanayileşmesini, insanlarımızın derdini, milletimizin fakirleştirilmesini ve milli değerlerimizin yok edilmeye çalışılmasını bu zamana kadar nasıl anlattıysak yine anlatmaya, çözüm için çaba harcamaya devam edeceğiz. ' dedi. MHP'yi ayakta tutan tek şeyin onurlu tavrı olduğunu söyleyen Kutluata,. Bu milletin çözüm bekleyen sorunlar var. Bunlar sorunları çözmek yerine, sorunların daha da artarak devam etmelerine neden oldular' diye konuştu.
21 Şubat 2012 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI