18 Ekim 2018

'Esnaf krediyle ayakta duruyor'


Halkbank Bölge Koordinatörü Mustafa Çödek, SESOB Başkanı Hasan Alişan'ı ziyaret etti. Alişan, ziyarette yaptığı konuşada, küçük esnafın bankalardan aldığı krediyle ayakta durmaya çalıştığını belirtti.

SESOB Ziyareti
Halkbank Batı Marmara Bölge Koordinatörü Mustafa Çödek ve ilimizde bulunan banka şubesi müdürü ili birlikte Sakarya esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan'ı ziyaret etti. Çödek yaptığı ziyaretlerin amacı ile ilgili olarak verdiği bilgide, esnaf odaları ve esnaf kefalet kooperatifleri birliklerini ziyaret ederek, 'Bu ziyaretlerde bankamızın işleyişinde son yapılan değişiklikleri ve gelişmeleri anlatıyoruz. Sakaryada da ilk ziyaretimize SESOB Başkanı Hasan Alişan'dan başladık. Bu ziyaretlerde esnaf temsilcilerimizden, esnaflarımızın kredi konusunda yaşadıkları sorunları öğreniyor, bankamız tarafından yapılması istenen hizmetler konusunda fikirlerini alıyoruz. Bu bilgiler ışığında gerekli tedbirleri alıyoruz' dedi.
Fikir alış verişi
Bölge Koordinatörü Mustafa Çödek, ilimizde 6 yıl görev yaptığını da ifade ederek şöyle devam etti, 'Bu nedenle Sakarya da ki sivil toplum örgütleri ve diğer kurumları yakından tanıdığım için rahat konuşabiliyor, fikir alış verişinde bulunabiliyoruz. Böylelikle Sakaryalı esnafa en fazla nasıl katkıda bulunabiliriz bunun tespitini yapıyoruz.' Sakarya esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan ise Mustafa Çödek ile deprem sonrası uzun yıllar birlikte çalıştıklarını ifade etti. Alişan şöyle devam etti, 'Bölge Koordinatörü Mustafa Çödek'in ilimiz esnafına Esnaf Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile verdiği krediler sayesinde, bir çok esnafımız tekrar iş yerlerine kavuştu. Ekonomik anlamda esnafımıza büyük katkılar sağladı. Bu gün Sakarya Şube Müdürü ile yaptığı bu ziyaret bizleri memnun etmiştir' diyerek teşekkür etti.
Esnafın talebi
Sakarya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan ziyaret sırasında yaptığı konuşmayı şöyle tamamladı, 'esnafımız son günlerde, ardı ardına açılan büyük alış veriş merkezleri ve marketler karşısında ezilmektedir. Bir çok esnafımız bu nedenden ötürü ayakta durmakta zorlanmaktadır. Bu nedenle küçük esnafımız, sizlerden talep ettiği kredileri sadece yaşamak, iş yerini kapatmamak ve evlerine ekmek götürmek için kullanmaktadır. Sizlerden esnaflarımızın isteği, müracaat ettikleri kredi taleplerinin en kısa zamanda sonuçlanmasıdır.'
25 Şubat 2012 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI