20 Ağustos 2018

Sakarya Meiller üssü haline gelecek


Sakarya Meiller üssü haline gelecek

Doğuş Otomotiv'le birlikte Sakarya'da damper üretim fabrikası kuran Alman Meiller'in CEO'su Dr. Frank Hiller Türkiye'yi Avrupa için ihracat üssü haline getireceklerini söyledi.

Arayış içindeler
Kurulan yeni fabrika için ilk etapta 10 milyon euro'luk yatırım yaptıklarını anlatan Hiller, 'Önümüzdeki yıllarda bu rakam artacaktır' dedi. Şirketin bu yılki satış hedefi ise 25 milyon euro. 157 yıllık geçmişiyle Avrupa'nın önde gelen ağır ticari araç ekipmanı üreticilerinden olduklarını vurgulayan Heiller, Avrupa'dan gelen talebe yetişemeyince kapasite artırımı yatırımı için arayışlara girdiklerini ve Türkiye pazarına girme kararı aldıklarını söyledi.
3 bin adetlik
Sakarya fabrikasında bu yıl 3 bin adet üretim hedeflediklerini ve bunun 500 adedinin iç piyasaya pazarlanacağını söyleyen Hiller şöyle devam etti: '2.500 adet ise Türkiye'den Avrupa'ya ihraç edilecek. Son birkaç yıldır Avrupadan gelen talebe yetişemediğimiz için kapasite artırımına karar verdik. Yaptığımız araştırmalar Türkiye pazarında yüksek bir potansiyel olduğunu gösterdi. Teklifimizi Doğuş'a götürdük. Kabul görünce hızlı bir şekilde yatırıma başladık.'
Kaliteyle rekabet
Gemişte Türkiye'deki başka firmalardan da distribütörlük istekleri geldiğini belirten Hiller, 'Ama biz Doğuş'la el sıkıştık. Doğuş pazarda fiyatla değil kalite ile rekabet ediyor. Doğuş'un sattığı ürünler sadece fiyatla pazarlanabilecek markalar değil. Sakarya fabrikasında yüzde 49 Doğuş'un, yüzde 51 bizim payımız var' dedi.
Ekimde temel
Doğuş Otomotiv Satış Müdürü Özgür Taşkın ise geçen yıl iç pazarda 70 damper satttıklarını bu yıl ise 500 adet satış hedefi koyduklarını söyledi. Sakarya tesisi için geçen ekim ayında temel atıldığını söyleyen Taşkın, 'Resmi açılış haziranda olacak. Ancak ilk damper üretimi yapıldı ve ilk parti ihracat geçen hafta gerçekleştirildi bile' diye konuştu.
23 Mart 2008 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI