16 Ekim 2018

'2B arazileri' için Yavuz'dan müjde


Milletvekili Ali İhsan Yavuz, 2B tasarısının yasalaştığını belirterek, 'Yasa ile birlikte hak sahiplerine tapuları verilecek. Arazilerin satış bedeli rayiç bedelin yüzde 70'i olacak' dedi.

Bedelsiz iade
Milletvekili Yavuz, 2B yasası ile vatandaşın büyük bir problemini ortadan kaldırdıklarını söyledi. Yavuz, Sakarya'nın 29 bin 675 hektar 2B arazisi ile bu alanda 4. il olduğunu belirterek, şunları söyledi: 'Çok uzun yıllardır devam eden mülkiyet problemi bu yasayla çözülecek. 2B'lerin satışından elde edilen gelirin yüzde 10'u ormanlara geri kalanı kentsel dönüşüme aktarılacak. Geçmiş dönemlerden bu yana tapulu mülkü olup çeşitli nedenlerle tapusu iptal edilip 2/B ye dönüşen alanlar ve tarım arazileri hak sahiplerine bedelsiz iade edilecek.

Taksitli ödeme
Tapusu iptal edilip orman alanında veya proje alanında kalan arazilerin karşılığı olarak hak sahiplerine eşdeğer arazi verilecek ya da bedeli ödenecek. 2/B alanlarının rayiç bedel üzerinden satışı gerçekleştirilecek. 2/B alanlarının satış bedeli rayiç bedelin %70'i olacak. Ödemeler iki türlü olup peşin ve taksitli olarak yapılabilecek. Bedelin tamamının peşin ödenmesi durumunda %20, bedelin yarısının peşin ödenmesi durumunda satış bedeli üzerinden %10 indirim uygulanacak.
23 Nisan 2012 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI