19 Ağustos 2018

Mezuniyet sevinci


6 bin 286 SAÜ öğrencisi Atatürk Stadı'nda kep fırlattı

SAÜ'den bu yı 3 bin 794'ü lisans, 2 bin 62'si önlisans ve 432'si yüksek lisans ve doktora olmak üzere 6 bin 286 öğrenci mezun oldu. Öğrenciler diplomalarını Atatürk Stadı'nda yapılan mezuniyet töreninde aldı.
Tercih edilen üniversite
Öğrencilerinin mezuniyet meşalesini yakması ve mezun olacak öğrencilerin yaptığı geçit töreniyle başlayan törende Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gönderdiği mesaj okundu. Törende konuşan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, 100 bini aşan mezun sayısına ulaşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi. Üniversitenin çağdaş kampüsü, teknolojik altyapısı, eğitim, öğretim ve araştırma olanakları ile her geçen gün tercih edilen üniversitelerden biri haline geldiğini kaydeden
40 ülkeden öğrenci
Elmas, 'Üniversitemiz yükseköğretim alanında dünyada yaşanan küresel gelişmeleri ve değişimleri yakından izleyerek diğer kurumlara örnek olmaktadır. Kuruluşunun 20. yılını da kutlayan üniversitemiz, 60 bin öğrencisi, 2 bin 500 çalışanı ve 200 farklı bölümü, örgün eğitimin yanında, uzaktan eğitim ve sertifika programlarıyla büyük bir kurum haline gelmiştir. Ayrıca 40 farklı ülkeden 600'e ulaşan yabancı öğrenci sayısının artması hedeflenmektedir.' dedi.
Birinci ilahiyattan
Konuşmaların ardından bölüm ve programlarında dereceye giren öğrencilere diplomaları verildi. 3,98'lik not ortalamasıyla üniversite birincisi olan İlahiyat Fakültesi öğrencisi Neşe Can Tarhan, diplomasını Vali Büyük'ten aldı. Tarhan, daha sonra mezuniyet kütüğüne plaka çaktı, öğrencilerle mezuniyet yemini etti. Tören, kep atma ve havai fişek gösterisinin ardından sona erdi. Adalet Komisyona Başkanı Oğus Çelik'in Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan oğlu Onur Çelik ise diplomasını öğretim görevlisi annesinin elinden aldı. Ece-Hikmet Emektar çifti de mezun olarak mutluluklarına mutluluk kattılar.




17 Haziran 2012 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu



GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

 



 



Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI