18 Eylül 2018

Aquaparklar'ın fiyatı pahalı!


Gazeteci Uğur Kaya'nın hazırladığı Söz Hakkı Köşesinde vatandaşlar sorun ve sıkıntılarını dile getiriyor...

Aquaparklar'ın fiyatı pahalı!
Büyükşehir Belediyesi Yazlık-Yenikent Çark Deresi Rekreasyon Projesi'nin 4. etap çalışmaları kapsamında yer alan Aquapark'ın açılışını gerçekleşti. Ancak Aquapark'ın fiyat tarifesi konusunda tepkilerde peşinden geldi. Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu bizim arkadaşlara yanlış bilgi vermiş Aquapark'ın kişi başı fiyatını 35 TL olarak duyurduk.
Ancak Aquapark'ın kişi başı fiyatı 30 TL imiş! Öncelikle bunu düzeltelim sonra 30 lirada olsa bu fiyatın vatandaşa yinede çok pahallı geldiğinden bahsedelim. Turizmin hareketli olduğu tatil yerlerinde bizim bu yeni Aquapark'ı 2'ye katlayacak Aquaparkların girişi 15-20 lira iken bizim ilimizde Büyükşehir'in sağladığı alanda yükselen bu tesisin ortaya koyduğu fiyat gerçekten çok yüksek.
Bakın altını çizerek söylüyorum, normal bir girişimci araziyi alır bu tesisi kurarsa ve kişi başı 50 lira isterse ona kimse bir şey demez, giden gide gitmeyen sesini çıkarmaz. Ancak Belediye'nin başlattığı bir projede yap işlet devret modeli tesis kurursanız, fiyatı da yüksek tutarsanız bu durum sıkıntı yaratır! Düşünü, 4 kişilik bir aile Aquapark'a gitse 120 lira verecek…
Hal böyle olunca tepkilerde peş peşe geldi internet sitemiz sakaryayenihaber.com'da fiyat tarifesiyle ilgili yorumlar ortada. Bunun yanında gazeteyi arayıp 'Biz bu memleketin evladı değimliyiz. Zengine hizmet varda fakire yok mu?' diyenler de oldu. İlimizde yaşayan ve bir işte çalışanların yüzde 65'i asgari ücretle çalışıyor. Bu insanlar artık Aquapark'ın önünden geçerken orada yüzenleri görünce ne düşüncelere kapılır siz düşünün! Fiyat tarifesinde daha makul olunursa sanıyorum Aquaparklar şu sıcak günlerde full çakar.

Maltepe Mahallesi sakinleri park istiyor

Maltepe Mahallesi 512. Sokak'tan arayan Hakan Polat isimli okurumuz 47 nolu ev karşısında bulunan çocuk parkıyla ilgili sıkıntıyı dile getirdi. Hakan Bey, parkın fotoğrafını da çekip göndermiş. Etrafı eski taş temelle çevrili parkın iç tarafının toz toprak içerisinde olduğunu belirten Hakan Bey, 17 Ağustos 1999 Depremi sonrası parkın bu şekilde bırakıldığını ve kimsenin bu parkla ilgilenmediğini ifade etti.
Yıllardır boş kalan bu alanın amacına uygun bir şekilde, içerisinde sportif aletlerin bulunduğu ve çocukların faydalandığı bir park olarak düzenlenmesini isteyen Hakan Bey, bölge sakinlerini isteğini bu şekilde dile getirdi. Adapazarı Belediyesi'ne biz de bu isteği buradan duyuruyoruz.

Bu direğe ne oldu?
Çark Caddesi'nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenlemelerde bilindiği üzere aydınlatma direkleri de yenilenmişti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişine yakın Çark Caddesi'nde bir kaza olmuş ve caddeye girişin serbest olduğu saatte kamyonun biri aydınlatma direğini birine çarparak kırılmasına neden olmuş. Kırılan direk Başbakan olurda Çark'tan geçer diyerek kaldırıldı ve yere sabit olan demiri kaldı.
Yarısı olmayan direk orada sırıtıyor. Onca zaman geçti hala bu direk yerine takılmamış. Şehrin prestij caddesi dediğimiz Çark Caddesi'ne daha fazla özen gösterilmesi gerekiyor. Kırılan aydınlatma direğini biran önce yerine takılmasını bekliyorum. Yoksa o malzemeden demi stokta yok veya tamiri çok mu zor?

Uzunçarşı'nın yan sokakları
ne zaman yapılacak?
Tarihi Uzunçarşı'da malumunuz Büyükşehir Belediyesi altyapı ve zemin yenileme çalışması yapmıştı. Çarşını ana yolu yenilenerek güzel bir hale getirildi ancak Uzunçarşı'nın bağlantılı olduğu yolların durumu içler acısı! Kırıp dökülen zemin taşları ve parke yollarda açılan çukurlar dikkat çekiyor.
Çarşı esnafı bu durumdan rahatsız ve eminim ki işleri iyi olsa Belediye'yi beklemeden bu yolları kendileri yenilerler. Ancak Her gün iş kaybının biraz daha arttığı Uzunçarşı'da bu yolları esnafın yapmasını kimse beklemesin. Büyükşehir veya Adapazarı Belediyesi'nin Uzunçarşı'nın ara sokaklarının onarımını yapması gerekiyor.
22 Haziran 2012 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI