21 Ağustos 2018

Gençlerin sergisi büyük ilgi gördü


Kültürler Arası Diyalog ve Genç Girişimciler Derneği (KADİGENS) tarafından gerçekleştirilen 'Renkli Ebru, Hünerli Gençlik, Kapsayıcı Toplum' projesi hayata geçirildi

Avrupa Birliği Genel Başkanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nca kabul edilen projenin 4. gününde Adapazarı Belediyesi önünde katılımcıların eserleri sergilendi.
Sergi açılışı
8 ülkenin katılımıyla gerçekleşen proje etkinlik zenginliğiyle Sakarya'da kendinden söz ettirdi. Yapılan çalışmalarda marjinal gruplar, genç işsizliği, dahil edici toplum, atölye çalışmaları, Türk el sanatları gibi etkinlikler yapıldı. Yapılan etkinliklerde misafir gençlerin Türk El sanatı Ebru Sergisi bugün görücüye çıktı. Adapazarı Belediyesi Kayın İş Merkezi önünde dün açılan sergi, sergiyi gezenler tarafından beğenildi. Projenin son günü olan bugünü katılımcılar ve eğitimciler Taraklı gezisiyle sonlandıracaklar.
Beğenildi
KADİGEN'in Adapazarı Belediyesi önünde yaptığı sergiye Adapazarı Merkez Belediye Başkanı Süleyman Dişli, TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve DEMİR-YOL iş Genel Başkanı Ergün Atalay, HAS Parti İl Başkanı Osman İbrahimbaş, İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur ve davetliler. Sergiyi dolaşanlar gördüklerinden memnun kaldı. Müzik eşliğinde gerçekleşen sergi katılımcılara ve Sakarya halkına eğlenceli anlar yaşattı.
26 Haziran 2012 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI