22 Eylül 2018

10 yıldır hukuk mücadelesi veriyor


10 yıldır hukuk mücadelesi veriyor

Karasu'ya bağlı Limandere Beldesi'nde oturan Emekli Başkomiser Kenan Akdeniz, evinin yakınında bulunan ve bataklık haline gelen arazinin büyük bir çevre kirliliği yarattığını ifade ederek bu konunun çözümü için 10 yıldır başvurmadık makam bırakmadığını söyledi.

Hukuk mücadelesi
Limandere Beldesi Merkez Mahallesi Nehir Sokakta bulunan 300 metre uzunluğunda 10 metre genişliğindeki sulak alan bataklık haline geldi. Araziye yakın yerde oturan Emekli Başkomiser Kenan Akdeniz, çevreye yayılan pis kokular ve başa çıkamadığı sivrisinekler yüzünden alanın doldurulması için çalmadık kapı bırakmadı. 10 yıldır hukuk mücadelesi veren Akdeniz, bir türlü görüşemediğini ifade ettiği Vali Hüseyin Atak'tan yardım istedi.

Onlarca dilekçe yazdı
Bataklığa dönen yerin içerisine kanalizasyonunda aktığını ifade eder Akdeniz, konuyla ilgili Limandere Belediye Başkanlığı'na, Çevre İl Müdürlüğü'ne, Karasu Kaymakamlığı'na ve Valiliğe birçok kez müracaatta bulunduğunu dile getirerek, 'Bu bataklık haline gelen alan sivrisinek üretiyor, etrafa pis kokular yayıyor, çevre sağlığını tehdit ediyor. Limandere Belediyesi ve Karasu Kaymakamlığı'na onlarca dilekçe yazdım hatta görevlerini yapmayan yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulundum. Ama bir türlü bu sorunla ilgilenmediler. Bu sorun çözülmese baba toprağım olan yerimi terk etmek zorunda kalacağım. Kokudan ve sivrisineklerden burası yaşanmaz hale geldi.' diye konuştu.

Valiyle görüşemiyorum
Karasu yolunun yapında birçok dolgu malzemesi çıktığını belirten Kenan Akdeniz, bahsettiği bataklık alanın doldurulmasının yerel yöneticilerin koordinasyonu ile ücretsiz bir şekilde halledile bileceğini belirterek, bu konudaki taleplerine de bir türlü yanıt alamadığını ifade etti. Son çare olarak Vali Hüseyin Atak ile görüşmek istediğini ancak bir türlü Vali Atak ile görüştürülmediğini kaydeden Akdeniz, 'Ben Sayın Valimiz Hüseyin Atak ile görüşüp haklılığımı anlatmak yerel yöneticilerin bu duruma karşı duyarsız kaldığını bildirmek istiyorum. Bahsettiğim alan yüzünden Limandere Belediyesi'ne Çevre İl Müdürlüğü 26 bin YTL para cezası kesti. Çevreyi kirleten bir bataklığın ortadan kaldırılabilecek durumu varken bunu görmezden gelmeye kimsenin hakkı yok.' ifadesini kullandı.
30 Mart 2008 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI