24 Eylül 2018

Karaman'da temizlik hareketi


Adapazarı Belediyesi'ne bağlı müdürlükler ortak bir çalışma yaparak, Yenikent Karaman Mahallesi'nde temizlik yaptı.

Adapazarı Belediyesi'ne bağlı müdürlükler ortak bir çalışma yaparak, Yenikent Karaman Mahallesi'nde temizlik yaptı. Karaman'dan bu yönde gelen şikayetler üzerine Adapazarı Belediyesi harekete geçmiş ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü öncülüğünde Temizlik İşleri ve Fen İşleri Müdürlüğü ile Karaman bölgesinde temizlik yapmış. Fen İşleri Müdürlüğü'nün de yardımcı olduğu temizlik işlerinde bir taraftan bozulan parke taşları ve yollar yenilenirken bir taraftan da çimler biçilerek genel temizlik çalışması yürütülüyor.

Park ve Bahçeler daha çok park alanlarında ve yeşil alanda çalışma yaparken Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de bozulan yolları düzenliyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü de etrafta görüntü kirliliğine yol açan tüm bölgelerde kapsamlı bir temizlik yapıyor. Karaman bölgesinde başlatılan çalışmaların tamamlanmasını ardından ekipler Camili bölgesinde de çim biçme, ağaç budama ve temizlik işlerine başlayacakmış. Karaman sakinleri yapılan çalışmalardan memnun olmuş. Belediye'ye bölge halkının şikayetlerine kayıtsız kalmayarak çalışma başlattığı için teşekkür ediyorum.

Geyve MYO'da öğrenciler mağdur olmuş!
Mağduriyet illaki maddi ve manevi olumsuzlukların tümü için geçerli bir kelimedir. Malum Sakarya Üniversitesi yaz okuluna giden birçok öğrenci derslerini kurtarmak veya notların yükseltmek için hatırı sayılır bir bedel ödeyerek eğitim almaya çalışıyor. Sapanca Meslek Yüksek Okulu'nda okuyan öğrencilerde sayı olarak yeterli olmadıkları için olsa gerek Geyve Meslek Yüksek Okulu'nda yaz okulu için çağırılmışlar. Öğrenciler derse gelmiş ama hocanın gelmediği ifade edilmiş. Sapanca'dan kalkıp ders görmeye gelen öğrenciler tabiî ki bu duruma tepkililer. Kaldı ki bu öğrenciler Sapancalı değil çoğu başka illerde yaşıyor. Memleketlerinden kalkıp yaz okulu için gelen öğrencileri tutup Geyve'ye getireceksiniz sonrada 'Hoca gelmedi' diyeceksiniz! Ne güzel memleketiz be birader.

Biri arar dedim ama
arayan soran olmadı
Dün Sakarya Kadın Doğun Evi ve Çocuk Hastanesi'nden bir şikayet gelmişti. Sağlık Emekçileri Sendikası'ndan tanıdığım Muazzez Deniz, gebe bir kadının Doğum Evi'ndeki doktorundan sezaryen için gün istemesi ile kendisinin ardından doktorun 'Ufak bir hediyeniz olursa hallederiz.' dediği ve hastasından resmen para istediği yönünde şikayete bize bildirmişti. Kadın cağız ilk doğumunu sezaryenle yaptığı için mecbur yine sezaryen olacak. Doğal olarak 36 hafta sonra sezaryen olabilir bu yüzden bir gün belirlensin de ona göre hazırlığımı yapayım istemiş. Ama nafile 'Verirsen hediyeyi ayarlarız!' muhabbetiyle karşı karşıya kalmış. Mecbur sancıları başlayıp acil olarak hastaneye gelecek öyle sezaryen olacak. Bunu şikayeti anlattık ama ne hastaneden nede İl Sağlık Müdürlüğü'nden arayıp 'Nedir bu durum? Kim bu doktor?' diyen olmadı. Hatta bir ara İl Sağlık Müdürü Murat Alemdar'ın özel kalemi Elif Hanım aramış, bana bağladılar. 'Murat Bey iddiaları okuyunca herhalde bilgi almak istedi.' diye düşündüm. Yanılmışım Murat Bey, bizim Şener Sakı aramış. Benimle görüşme gereği duymamış. Ne diyeyim her halde bize gelen bu şikayet Doğum Evi'nde sürekli yaşanan cinsten olsa gerek ki önemsenmemiş...


Okulun yanında
dev bir trafo!
Cumhuriyet Mahallesi Şal Sokak üzerindeki Atatürk İlköğretim Okulu'nun yanında, hata okula bitişik vaziyette büyük bir elektrik trafosu var. Bu trafonun yaydığı elektro manyetik dalgaları bir kenara bırakarak okulda eğitim gören öğrencilerden gelen isteği SEDAŞ'a aktarıyorum. Veliler, trafonun patlayıp yanabileceğini, bunun örneklerinin birçok yerde görüldüğünü belirterek bu trafonun buradan kaldırılmasını istiyor. Hazır okullar kapalıyken bu trafonun taşına bileceğini söyleyen velilerin bu isteği bakalım SEDAŞ tarafından nasıl karşılanacak?

SASKİ yolu kazmış
onarmadan gitmiş
Adapazarı Yahyalar Mahallesi'nde Emek Sokak sakinleri SASKİ'ye tepkili. Tepkinin nedeni ise SASKİ'nin birkaç hafta önce 'Sızıntı var' diyerek yoldaki su hattında çalışma yapması ve daha sonra yolu onarmadan gitmesi. Parke taslarla döşenmiş yolda yapılan çalışmada kazınlar yerlerdeki taşlar yol kenarına dizilmiş. Çalışma bitince çukurlar kum ve çakılla kapatılmış. Yoldan araçlar geçinde toz katlığı için sokak sakinleri biran önce yolun eski haline getirilmesini istiyor.
14 Temmuz 2012 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI