17 Ekim 2018

Şaka yapmıyoruz!


Şaka yapmıyoruz!

Emek Platformu adı altında toplanan DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve Türk Diş Hekimleri Birliğine bağlı kuruluşların üyeleri SSGSS'yi protesto amacıyla dün 2 saat iş bıraktı. Çalışanlar 'Eylemimiz 1 Nisan şakası değil' dedi.

Yurt genelinde
Emek Platformuna bağlı DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve Türk Diş Hekimleri Birliği 'Eylemimiz 1 Nisan şakası değil' sloganı ile 2 saat süre ile iş bıraktı. İlk protesto DİSK'e bağlı Lastik İş Sendikası Şube Başkanı İsmail Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri önderliğinde, Good Year ve Toprak Sağlık Artemis İlaç Sanayi çalışanları ile birlikte fabrika önünde yapıldı.

İkinci eylem
İkinci eylem ise AKM önünde gerçekleşti. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Dönem Sözcüsü İlker Yıldız, SSGSS yasasında değiştirilmesini istedikleri 19 temel talebin, emek örgütleri açısından kırmızı çizgi niteliğinde olduğunu söyledi. AKM önünde KESK üyeleriyle birlikte basın açıklaması yapan Yıldız, Hükümetin tutumunu eleştirdi.
2 Nisan 2008 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI