21 Eylül 2018

SASKİ'den doğu köylere yatırım


SASKİ Yeşilyurt İsale Hattı projesiyle şehrin doğu bölgesinin içme suyunu garanti altına alacak.

Grup köyler
Bu yatırımlar kapsamında Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Yeşilyurt İsale Hattı şehrin doğu bölgesinin içme suyunu garanti altına alacak. Toplamda 43 kilometrelik isale hattının döşeneceği projenin yapım ihalesi Perşembe günü SASKİ'de gerçekleştirilecek. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan a Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 'Hendek Yeşilyurt İçme suyu Projesi'yle, Akarca grup köyleri ve Yeşilyurt Bölgelerinin içme suyu sorunlarını kalıcı çözüme kavuşturmuş olacağız. Bu projeden ilk etapta Büyükşehir sınırları içerisinde bulunan Akarca, Aşağıçalıca, Halaç, Karatoprak, Paşaköy, Sivritepe, Sofular, Sukenarı, Tuzak, Yağbasan köyleri ile Yeşilyurt (Orta, Pınarbaşı, Merkez ve Yeni Mah.) yararlanacak. Daha sonra ise şu an Büyükşehir sınırları dışında olan Çobanyatak ve Şeyhler köyleri de bu projeden yararlanabilecek' diye konuştu.
Arıtma tesisleri
Yeşilyurt isale hattının Hendek Yeşilyurt'ta yapımı süren arıtma tesisiyle entegre çalışacağını kaydeden Başkan Toçoğlu, 'Bilindiği üzere şehrimizin farklı noktalarında 6 adet arıtma tesisi inşa ediyoruz. Bunlardan bir tanesi de Hendek Yeşilyurt bölgesinde yapılıyor. Yapacağımız isale hattı da bu arıtma tesisiyle entegre çalışacak. İsale hattı projesiyle eskimiş hatları yenileyerek kayıp-kaçak oranında önemli tasarruflar sağlayacağız. Ayrıca arıtma tesisi sayesinde de bu bölgede yoğun yağışlarda yaşanan bulanma sorununu kesin bir şekilde çözeceğiz' ifadelerini kullandı.
27 Ağustos 2012 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI