21 Ağustos 2018

Bir zahmet şu yolları asfaltlayın!


SASKİ tarafından Yeni Yerleşim Bölgesi İçmesuyu Hattı çalışmaları yapıldığı için aylardır kazılan yollar bir türlü düzeltilip asfaltlanmadı.

Camili-2 Ayçiçeği Vadisi sakinlerinden Makine Mühendisi Hasret Altun hanımefendi mail göndermiş. Hasret Hanım, her gün 23 numaralı otobüsle işten eve döndüğünü ve otobüsün geliş yolu üzerindeki Evren Mahallesine girdiğini dile getirmiş. Tabi o bölgede SASKİ tarafından Yeni Yerleşim Bölgesi İçmesuyu Hattı çalışmaları yapıldığı için aylardır kazılan yollar bir türlü düzeltilip asfaltlanmadı. Tozu dumana kata kata, çukurlara gire çıka, çok yavaş giden otobüsler epey bir vakit kaybediyormuş. Bu durumu her gün yaşayan Hasret Hanım, 'Bu çile ne zaman bitecek?' diye soruyor.
Hasret Hanım, yaşanan duruma şu sözlerle tepkisini dile getiriyor: 'Her gün yaşadığımız sorun karşısında merak ettiğimiz şey acaba yetkililer en son ne zaman o yoldan geçti? Naçizane tavsiyemiz lütfen bir gün, özellikle şahsi arabanızla, o yoldan tabiri caizse geçmeye çalışmanız. Bu rezilliği ve eziyeti çekmeyi hak ettiğimizi düşünmüyoruz. Hadi koca otobüs inecek binecek vatandaşlarımız için oraya girmek zorunda. Peki asfalt dökmek oraya çok mu zor. orada yol üzerinde evleri olan köy sakinlerine hiç acımıyor musunuz?
Toz duman içerisinde yaşamak zorunda kalıyor onlar da. Malumunuz olduğu üzere oraya asfalt dökme işi herhalde iki gününüzü almaz, öyle değil mi? Bazı devlet büyüklerimiz geldiğinde her yolu düzenleyen, boyayan yetkililerin bu konuda da duyarlı olmasını rica ederiz.' Hasret Hanım, bu şikayetlerini Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası'na da iletmiş. Konuyla ilgili birçok şikayetin Büyükşehir'e ulaştığını biliyorum. Umarım en kısa sürede çalışmaların bittiği Evren ve Karapınar mahallelerinin yolları asfaltlanır.


Yazdık'ta aydınlatma
sorunu çözüm bekliyor
Serdivan'ın Yazlık Mahallesi'nden arayan İsmail Türkmen isimli okurumuz, Pievne Caddesi'nde bulunan aydınlatma lambasını sürekli arızalanması nedeniyle caddenin karanlıkta kaldığını dile getirdi. İsmail Bey, konuyla ilgili SEDAŞ'ı aradığını geçte olsa gelene ekibin aydınlatma lambasını onardığını ancak 2 gün sonra yeniden karanlıkta kaldıklarını belirtti. Tüm aramalarına rağmen SEDAŞ'ın 2 aydır konuyla ilgilenmediğini dile getiren İsmail Bey, bunu yanında Yazlık'ın ara sokaklarında bulunan bazı evlerin önünde bulunan aydınlatma lambalarının da söküldüğünü kaydetti.
SEDAŞ ekipleri 'Bunlar şahsa özel kalmış cadde ve sokak harici aydınlatma kullanılmayacak' diyerek yıllardır var olan aydınlatmaları sökmüşler. Her ne kadar Yazlık bugün gelişip büyüse da köy halinde iken iç kesimlerde yapılan bu evlerin aydınlatmalarını sökülmesi bölgenin karanlıkta kalmasına neden olmuş. Hırsızlık olaylarına karşı bu durum el betteki bölge sakinlerini tedirgin etmiş. Umarım arızalı sokak lambasının onarımı ve bu sıkıntının giderilmesi için bir çalışma yapılır...

SASKİ'nin tarifesine tepki!
Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (SASKİ) yeni yapılan ve iskan ruhsatı almayan binalardaki abonelerine şantiye üzerinden hizmet vermesi dikkat çekiyor. Binalara normal bir şekilde su saati bağlanarak şebeke suyu verilmesine rağmen kanuni bir durumdan öteye geçmeyen iskan durumu bahane gösterilerek misal normal metreküp fiyatı 2 lira olan su şantiye abonelerine 4 liraya mal oluyor. Bu duruma dikkat çeken aboneler uygulamanın mantık olarak doğru olduğunu ve iskan ruhsatı alınması için yapıldığını belirtirken SASKİ'nin uyguladığı katmerli fiyatın ise insafsızlık olduğunu dile getiriyorlar.
Aynı durumda SEDAŞ'ın da şantiye elektriği bağlayarak abonelerinden normalin üzerinde bir ücret aldığını ama bu ücretin makul olduğunu dile getiren okurlarımız, 'İskan konusunda özellikle yeni yapılan kooperatiflerde ve konutlarda sıkıntı oluştura biliyor. Çünkü gerekli bedelleri toplamak iskan almak falan kolay olmuyor. Bu durumu SASKİ resmen kullanıyor. Tamam belli bir fark olmalı ki iskan işleri yapılsın ama bu kadarda fark olur mu?' diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.
27 Ağustos 2012 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI