27 Mayıs 2019

Teröre ortak tepki


İlimizdeki sivil toplum örgütleri birbiri ardına meydana gelen ve Türk milletine büyük acılar yaşatan terör olaylarına tepki göstererek teröre karşı kararlılıkla mücadele edilmesini istedi.

Lanetliyoruz!
Dün ilimizdeki sivil toplum örgütleri temsilcileri, terör olaylarını kınamak amacı ile, SASTOS Sosyal Tesislerinde bir araya geldiler. Oda başkanları ve sivil toplum örgütleri temsilcileri adına basın bildirisini okuyan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 'Hepimiz sabah dükkânlarımızı, müesseselerimizi huzurlu bir ülke umut ederek açıyoruz. Devletimizin ve ekonomik gücümüzün artması için, ayrıca bu şehir için çalışıyoruz. Biz sivil toplum örgütleri olarak vizyon çalışmaları yapmak istiyoruz, zihnimizi bu konulara vermek istiyoruz. Mübarek Ramazan Bayramı'nda, birlik ve beraberlik ruhunun canlandığı, merhamet kokan kutsal bir günde dahi bu eylemi yapanlar ve onların emir aldıkları odaklar, insanlıktan zerre kadar nasibini almamıştır. Yapılan bu insanlık dışı terör eylemini, bir kez daha şiddetle kınıyor ve bu işten medet umanları lanetliyoruz' dedi.
Uyum içinde
Katılımcılar adına basın bildirisini okuyan Kösemusul şöyle devam etti, 'Toplumun bütün kesimlerini temsil eden meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları olarak şunu özellikle vurgulamak istiyoruz: Terör örgütünün hedefi ülkeyi, ekonomiyi istikrarsızlaştırmak, bir kaos ortamı oluşturmaktır. İşte bunu bilerek hareket edeceğiz. Daha fazla çalışarak terör örgütünün oyununu bozacağız. Hangi maksatla olursa olsun, terör ve şiddet yöntemlerine başvurulmasını, bunun mazur gösterilmesini, desteklenmesini ve teşvik edilmesini reddediyoruz. Terörle mücadele, hükümetin, TBMM'de yer alan veya TBMM'de temsil edilmeyen tüm siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve toplumun her kesiminin ortak bir sorumluluk anlayışı çerçevesinde birlikte ve uyum içerisinde hareket etmelerini gerektiren bir görevdir. Şehit ailelerimiz noktasında bizler üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduğumuzu buradan belirtiyoruz. Türkiye'nin üzerinde kirli bir oyun oynanmak isteniyor. Gün, kardeşliğimize sahip çıkma günüdür. Gün birlikte düşünme, birlikte çalışma, birlikte hareket etme günüdür.''
29 Ağustos 2012 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI