16 Haziran 2019

Ağaçlar tabela asma yeri değildir!


186 SEDAŞ arızayı arayan 3-5 lira öderse! - Ulaşım konusunda bir şikayet...

Ulaşım konusunda bir şikayet
Eser İlköğretim Okulu civarında oturan Filiz Bostancı isimli okurumuz bir şikayetini bana iletti. Filiz Hanım'ın şikayeti bölgede sabah erken saatlerde toplu taşıma aracı olmadığı için işe gide bilmek için her gün yaklaşık 3 kilometre yürümek zorunda kalması. Filiz Hanım, her gün bir toplu taşıma aracına binmek için böyle bir yol kat etmekten artık bıkmış usanmış 'Minibüsler var ama sabah geçmiyorlar. Bizim bölgemizde niye belediye otobüsü verilmiyor.' diyerek tepkisini dile getiriyor.
Öyle ya ulaşım filomuz güçlendi yeni otobüsler alındı. Hal böyle olunca vatandaşta ulaşım sorununa bir çare bulunması için bizleri arar oldu. Bu şikayetler mutlaka ki Büyükşehir Belediyesi'ne de gidiyordur. Tabiî ki Ulaşım Daire Başkanlığı'nda yoğunluğa bağlı öncelik ve daha öz öncelik sıralaması ile bir çalışma yapılıyordur. Umarım vatandaşın bu şikayetleri de dikkate alınıyordur...

Ağaçlar tabela asma yeri değildir!
Şeker Mahalle'de Şeker İlköğretim Okulu'nun arka sokağında bulunan tarihi ağaçlara tabela ve reklam afişleri asılmasıyla ilgili yine Söz Hakkı'nda uyarılarda bulunmuştuk. Ağaçlar konusunda maalesef vatandaşın hassasiyetini yerel yönetimler gösteremiyor. Biz bu uyarıları yaparken 'Aman canım ne olacak bunlarda sanki bir şeymiş gibi yazmışlar' diyerek konuyu hafife alıyorlar. Çağdışı bir görüntü ve canım ağaçlara eziyet olmuş şu tabelaları kaldırın. İlla oraya bir tabela asılacaksa alırsın 1-2 metrelik bir demir çubuk ve küçük 2 plakalık bir tabela yeri oluşturup o tabelaları ağaca değil de oraya asın.
Şeker Mahalledeki bu görüntünün bir benzeri Köfteci İsmail'in Çark Deresi girişindeki ağaçta da tekrarlanmış. Oradaki daha vahim sokak ismini gösteren tabela ağaca çakılmış. Yani bunu belediye yapmış gibi gözüküyor! O tabelaları ağaca çivileyenlere ben tutup bir çivi çaksam hoşlarına gider mi? Canları yanmaz mı? Yazıktır, günahtır şu işi daha çağdaş hale getirelim ve bu ilkellikten kurtulalım. Bu konuda Adapazarı Belediyesi'nin ilgili birimleri duyarlı olursa sanırım bu manzaralarda ortadan kalkacaktır.


186 SEDAŞ arızayı arayan 3-5 lira öderse!
SEDAŞ'ın arızalara sağlıklı müdahalede bulunmak amacıyla kurduğu Gebze'deki çağrı merkezinden sıkça şikayet gelmekte. Birçok kişi arızaları bildirdikleri halde ilgi ve alaka olmadığından 186'yı defalarca aramak zorunda kalıyor. Çünkü SEDAŞ'ta 186 dışında arıza ve şikayet bildirecek başka bir birim yok. Hal böyle olunca vatandaş 186'yı her aradığında telefon faturasına 3-5 lira bir ücret yansıyor. Bunu fark eden Serdivan'daki okurumuz Süleyman Elaldı duruma tepki gösteriyor.
Adatıp Hastanesi Altınışık Konakları'nın bulunduğu caddede oturan Süleyman Bey, yine arızalanan ve yanmayan sokak aydınlatmaları nedeniyle defalarca 186'yı aradığını belirtti. Sürekli arızalanana sokak lambalarının geçte olsa yapıldığı ancak kısa süre sonra yine yanmaz hale geldiğini vurgulayan Süleyman Bey, duruma tepkili.
186'yı aramanın bedelinin telefon faturasına yansımasına da tepki gösteren Süleyman Bey, 'Biz vatandaş olarak meydana gelen arızayı bildirmek için çağrı merkezini aradığımızda niye bedel ödüyoruz. İlla bir ücretlendirme olacaksa bunu SEDAŞ ödesin! Keşke arar aramaz sıkıntı hallolsa da defalarca aramak zorunda kalmasak.' dedi. Valla bende 186'yı ücretsiz sanıyordum Süleyman Bey sayesinde öğrenmiş olduk...
12 Eylül 2012 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI