19 Eylül 2018

İsrail ve ABD'ye büyük öfke


'Müslümanların Masumiyeti' filmine karşı bir protesto eden diğer bir grup ise Sakarya Adalet Girişimi Platformuydu.

Bayrak yaktılar
Basın açıklamasının yapıldığı protesto gösterisinde İsrail ve ABD bayrakları da yakıldı. Sakarya Adalet Girişimi adına basın açıklamasını Diriliş Saati Dergisi'nden Muhammed Emin Duman okudu. Duman, 'Berbat bir yapım ve saçma sapan dublajlarla film denilmeyi bile hak etmeyen bu provokatif girişimle, Müslümanların değerleri kasten hedef alınmıştır. Bu aşağılık düzenleri ve insanları lanetliyoruz ve kendilerinin bilmekten aciz oldukları şu gerçeği bir kez daha haykırıyoruz: Biz, Allah'ın Resulu için, İslam'ın onuru ve izzeti için, değil bir can, binlerce can veririz de bir kez olsun bundan pişmanlık duymayız. Hz. Peygamberin hürmeti bize her şeyden evladır. Canlarımız, kanlarımız, tüm varlığımız buna fedadır. Yüce peygamberimize böylesine alçakça bir saldırı karşısında mütecavizlerin dünyalarını alt üst etmenin dışında bizlere başka bir görev ve sorumluluk düşmez' dedi.
Müslümanlara çağrı
Protesto eyleminde, 'Peygamberimize (S.A.V.) alçakça saldıran Amerikalı ve Siyonist eller kırılacaktır' ve 'Allah Resulü Hz. Muhammed'e (S.A.V.) hakaret eden Amerikan küstahlığına kayıtsız, tepkisiz kalmayacağız!' yazılı pankartlar taşındı. Geniş bir katılımla gerçekleşen protestoda ABD ve İsrail hedef alınırken, bazı İslam grup ve cemaatlere de çağrıda bulunuldu. Yapılan çağrıda, 'Dünya düzenine entegre olmanın sizi nerelere götürdüğünü anlamak için, dönün bir aynaya bakın' denildi. Öte yandan basın açıklamasının sonunda Amerikan ve İsrail mallarına uygulanan boykotun artarak devam ettirilmesi çağrısı yapıldı.
16 Eylül 2012 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI