15 Ağustos 2018

Hurdacılar şehir dışına!


Hurda işi yapan tesislerin şehrin çeşitli yerlerinde gelişi güzel açılması ile bu tesislerin bulundukları yerlerde görüntü kirliliği oluştu. Bu kirlilik tepki toplarken hurdacıların şehir dışında bir sitede toplanması isteniyor.

Hurdacılar sitesi
Oluşturdukları görüntü kirliliği nedeniyle ilimiz için büyük bir sorun haline gelen hurdacılar her geçen gün tepki topluyor. D-100 Karayolunda birçok hurdacının bulunması, şehrin vizyon ve görüntüsü için önemli bir problem olmaya başladı. Çok sayıda büyük sanayi tesisinin bulunduğu alanlarda aynı zamanda hurdacıların da yer almasının görüntü kirliliği yarattığı belirtiliyor. Uzun zaman önce hazırlanan imar planlarında Bekirpaşa mevkiindeki 90 dönümlük arazi hurdacılar sitesi olarak hazırlanmıştı. Ancak geçen onca zamana rağmen bu proje bir türlü hayata geçirilmedi.

Görüntü kirliliği
Hurdacıların Dörtyol Sanayi, D-100 Karayolunda ve şehir merkezindeki birçok noktada gelişigüzel şekilde faaliyet göstermesi Büyükşehir olan Sakarya'ya yakışmadığı dile getiriliyor. Dörtyol ve Çevre Sanayileri Güzelleştirme Derneği de sanayi içinden hurdacıların çıkartılmasına yönelik talebi henüz cevap bulmadı. D-100 Karayolunda kenarlarında bazı tarım arazilerinin usulsüz bir şekilde hurda tesislerinin kullanıma açıldığı ve bu tesislerin de ruhsatsız olarak çalıştığı iddia ediliyor. Başbakan Recep Tayip Erdoğan da daha önce ilimize yaptığı ziyarette şehir girişindeki bu görüntünün düzeltilmesi yönünde talimatta bulunmuştu. Hurda işi yapan tesislerin tek bir yerde toplanması ile ilgili henüz somut bir adımın atılmaması ise dikkat çekiyor.
25 Eylül 2012 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI