24 Temmuz 2019

Toyota Hastanesi'nde tomografi bozulunca!


Söz Hakkı'nda okurların sıkıntılarını aktarmaya devam ediyoruz...

ToyotaSA İlkyardım ve Travmatoloji Hastanesi'nde tomografi çektirmek için sıra alarak giden bir okurumuz cihazın arızalanması nedeni ile tomografi çektirememiş. Yaşanan bu durum karşısında kendiside dahil olmak üzere orada tomografi çektirecek hastalar Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne (SEAH) yönlendirilmiş. Ancak SEAH'ta yeniden sıra alan hastalar 3-5 gün arayla randevu alabilmişler.

Okurumuz Toyota Hastanesi gibi önemli bir hastanenin tomografi cihazının bozulması ila hastaların başka hastaneye gönderilmesine tepki göstererek 'Trafik kazaları da dahil ağır vakalara bakan bir hastanenin tomografi cihazı bozuluyor ve alternatifi olan başka bir cihaz yok. Yani acil bu tetkiklerin yapılması gereken bir durum olsa o hasta başka bir hastaneye mi gönderilecek? Bu cihazlar arıza yapabilir ama bunu kısa sürede hallederek insanların mağdur edilmemesi gerekir.' dedi.

Okurumuz durumu böyle anlatıyor. Ahhh keşke hastanelerimiz donanım konusunda her imkana sahip olsa ama maalesef öyle değil. Toyota Hastanesi'nde de bildiğim kadarıyla eski bir tomografi cihazı var ve sık arıza yapıyor. Umarım hastaneye yakışır bir tomografi cihazı alınırda bu sorun kısa sürede çözülür.

Kaldırım çalışması esnafı şaşırttı
Milli Egemenlik Caddesi'nde 2. Geçit ile 1. Geçit arasında kalan kısımda Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırım yenileme çalışması yapılmıştı. Bu çalışmalar biteli 6 ay kadar oluyor. Ancak bölgedeki esnafların sorunları hala çözülmemiş durumda. Kaldırım düzenlemesi ile iş yerlerinin girişi ile kaldırım arasında kot farkı oluşmuş. Bu hatırı sayılır kot farkı nedeniyle iş yerlerine giriş çıkışlarda sıkıntı yaşanıyor. Esnaf kendi işini kendi görüp bir çalışma yapmak istemiş ama Büyükşehir Belediyesi buna izin vermemiş.

Sebebi ise, herkesin farklı uygulama yapmasını engellemekmiş. Belediye'den söylenene göre bu durumdaki dükkanların önüne tek tip bir çalışma yapılarak sorun kendilerin tarafından halledilecekmiş. Ama bu sözlerin üzerinden 2 ay geçmesine rağmen hâla bir çalışma yok! Mağduriyet yaşayan esnaf bu yönde biran önce çalışma yapılmasını istiyor.

'Minibüslerdeki kokular
çok ağır ve kötü kokuyor'

Karaman Mahallesi'nden bir okurumuz aradı. Çalıştığı için her gün sürekli şehir merkezine minibüsle gidip geldiğini belirten okurumuzun şikayeti ise minibüslerin içinde kötü kokuları gidermek ve güzel koku oluşmak için kullanılan parfümler. Bu kendinden otomatik ve belirli aralıklarda pıslayarak koku veren aletlerin parfümleri çok kötü kokuyormuş. Neredeyse tüm minibüslerde bulunan bu kokuların kötü kokmasından şikayet eden okurumuz 'Acaba sadece bana mı kötü geliyor diye düşürürken geçenlerde arkadaşlarla konuşurken aynı durumdan onlarında rahatsız olduğunu öğrendim. Minibüsçüler güzel bir şey yapıyor ama nasıl bir koku seçiyorlarsa insanın midesi kalkıyor. Onun yerine daha ferah, hafif kokular tercih etseler iyi olur.' diyerek düşüncelerini paylaştı. Burası Söz Hakkı, şikayetin küçüğü büyüğü yok. Saçma sapan olmadığı takdirde tüm şikayetlere yer veriyoruz. Minibüsçü arkadaşlarında bu konuya dikkat edeceğinden şüphem yok...Süs havuzu
hala bomboş


Karaağaç Bulvarı'nda yer alan süs havuzunun durumunu daha önce dile getirmiştik. İlk yapıldığı zamanlar çevreye güzellik katan bu havuzun etrafında daha önce banklarda bulurdu. Birçok kişi burada oturur, dinlenir, sohbet ederdi. Ancak uzun zamandır bu havuzun suyu akmaz bakımı yapılmaz oldu. Havuz çer çöple dolarken bir zamanlar çevreye verdiği güzellik yerine bu haliyle görüntü kirliliği oluşturmaya başladı.

Bölge esnafı ve çevredeki vatandaşlar havuzun temizlenerek eskisi gibi sularının akmasını istiyor. Bu haliyle kalacaksa 'Kaldırılsın daha iyi' diyen bölge sakinlerinin isteğine Büyükşehir Belediyesi hala bir yanıt vermedi. Ağa Camii ve çevresinde bildiğim karıyla Büyükşehir Belediyesi bir düzenleme çalışması yapacak. Sanırım bu havuz meselesi de o zaman çözülecektir.
4 Ekim 2012 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI