17 Ekim 2018

KESK, 'Savaşa Hayır' dedi


KESK(Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu) Sakarya Şubeler Platformu, AKM önünde düzenlenen basın açıklamasında hükümeti eleştirdi.

Kaosun içine
KESK Sakarya Dönem Sözcüsü Ersel Dede'nin okuduğu basın açıklamasında, Türkiye'nin savaşa çekilmek istendiği vurgulandı. Dede, 'AKP, ülkemizi emperyalist, işbirlikçi politikalarla sonucu savaş olan kaosun içine sürüklemektedir. Suriye'ye yönelik emperyalist müdahale süreci, AKP'nin aktif dış politika adı altında sürdürdüğü aktif taşeronluk ile Türkiye'den sürdürülmektedir' şeklinde konuştu.
Demokrasi nutku
'Emperyalizmin Ortadoğu'daki saldırgan politikalarının taşeronluğunu üstlenen AKP hükümeti Türkiye'yi her geçen gün kanlı bir savaşın içine itiyor' biçiminde konuşan Dede, 'Suriye'de iç savaşın derinleştirilmesi doğrultusunda askeri bir müdahalenin gerçekleştirilmesi için savaş çığırtkanlığı yapan ve 'sınırları açan' AKP hükümetinin saldırgan politikalarının ceremesini daha şimdiden çekmeye başladık. Suriye'nin kaderinin Suriye halklarının elinden alınmaya çalışıldığı bu süreçte AKP ise, emperyalist müdahalenin taşeronluğuna soyunup Suriye için demokrasi nutukları çekmeye devam etmektedir' dedi.
Tezkere tepkisi
Meclis'ten çıkan tezkereyi de gündeme getiren Dede, 'Suriye'den ateşlendiği söylenen havan toplarının Akçakale'ye düşmesi sonucunda üçü çocuk ikisi kadın 5 yurttaşımız yaşamını kaybetti. Bunu bir 'fırsata' çevirmeye çalışanlar Meclis'te kapalı oturum düzenleyerek Suriye'ye asker gönderme yetkisi veren tezkereyi AKP ve MHP oylarıyla alelacele çıkarttılar' ifadelerini kullandı.
7 Ekim 2012 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI