25 Eylül 2018

'DÖNÜŞÜM' UYARISI


MHP Milletvekili Münir Kutluata, kamu binalarının yıkılmasıyla başlanan kentsel dönüşüm hakkında uyarıda bulundu: 'Dönüşümde sadece hasarlı binaların yıkılmasıyla yetinilmemeli.'

Çarpıcı açıklamalar
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Prof.Dr.Münir Kutluata,
'Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun Tasarısı' hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 5 Ekim tarihinden itibaren kamu binalarından başlayan yıkımlara değinen Kutluata, 'Yasal dayanağa bağlanan kentsel dönüşüm çalışmaları ülke genelini kapsadığından deprem bölgelerinin önceliği olduğu açıktır. Şehrimizin bu bakımdan değerlendirilmesi ve öncelikli olarak programa alınması gerekir' dedi.

Plan ve program
İlimizin önceliğinin bu düzenlemi ile mutlaka korunması gerektiğini ifade eden Kutluata, ' Birinci derece deprem kuşağında bulunan Sakarya'nın kentsel dönüşüm programı ve planı açıklanmalıdır. Bu program takvime bağlanmalı, kamuoyunun ve basının konuyu takibi kolaylaştırılmalıdır' dedi. Kentsel dönüşüm uygulamalarında bina ve deprem güvenliğinin yanı sıra yerleşim bölgelerinin ve şehirlerinin modernizasyonunun esas olduğuna vurgu yapan Kutluata, bu çalışmaların plan dahilinde ilerlemesinde önem olduğunu vurguladı.

Hatalar tekrarlanmamalı
Kutluata, 'Şimdilik sadece hasarlı binaların yıkımı ile yetinip işin uzun süre sürüncemede bırakılmasına razı olunmamalıdır. Bütçe açıklarının arttığı ve ekonomik büyümenin düştüğü bir döneme girilmiş olması sebebi ile Sakaryalının haklarının imkansızlıklar mazeretine muhatap edilmemesi gerekir' dedi. Kutluata rafa kaldırılan Dörtyol ve çevre sanayileri kentsel dönüşüm projesine atıfta bulunarak, ' İlimizde daha önce yaşanan ve başarısızlıkla sonuçlanan sanayi dönüşümünde yapılan hataların tekrarlanmamasına özen gösterilmelidir' dedi.
15 Ekim 2012 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI