19 Nisan 2019

Erenler'de esnaf yol eylemi yaptı


Erenler'de Murat Soğancıoğlu Caddesi ile Yavuz Selim Caddesi'ne bağlanan 800 metrelik yolun asfaltlanmaması esnafı ve bölge sakinlerini isyan ettirdi.

Binlerce araç
Erenler'de 800 metre uzunluğunda 25 genişliğindeki yolun uzun süredir asfaltlanmaması bölge sakinlerinin tepkisini çekti. Murat Soğancıoğlu Caddesi ile Yavuz Selim Caddesi'ne bağlanan ana arter yolu her gün binlerce araç ve yayanın kullandığını belirten vatandaşlar, 'Tarla yolları bile asfaltlanırken bu caddenin asfaltlanmamasını anlamıyoruz' diyerek tepkilerini dile getirdi.

Altyapı tamam
Erenler sınırları içinde kalan caddenin Büyükşehir Belediyesi'nin de sorumluluğunda olduğunu belirten bölge sakinleri, 'Burada Atatürk Sanayisi, ADA Alışveriş Merkezi, bankalar, yerleşim yerleri var. Buraları kullanan vatandaşlar bu toz toprak içindeki yoldan geçmek zorunda kalıyorlar. Su, elektrik, kanalizasyon, doğalgaz ve telefon altyapısı eksiksiz olarak yapıldığı halde cadde bir türlü asfaltlanmıyor' diye konuştu.

Okula gidemiyor
Yolun asfaltlanmaması nedeniyle son çare olarak caddeyi kapatan esnaflar, 'Artık canımıza tak etti. Yolumuz yine de asfaltlanmaz ise tüm giriş çıkışları ve ana caddeyi de kapatacağız' dedi. Yola hafriyat döken esnaflar, araç giriş çıkışlarına engel oldu. Esnaflar, 'Mal indirip bindirmek için yola giren araçlar büyük zorluk çekiyor. Bu bölgede ikamet eden vatandaşlar tozdan ötürü pencerelerini açamıyor. Çocuklarımızı okula gönderemez olduk' dedi.

Başvurduk ama
Yolun asfaltlanmaması nedeniyle bölgedeki yatırımcıların da olumsuz etkilendiğini söyleyen esnaflar, 'Burada 12 büyük fabrika ile yatırım yapmayı düşünen işadamları var. Bölgede şubesi bulunan bankalar da durumdan muzdarip. Gerek BİMER ve milletvekillerine, gerekse valilik ve belediyelere başvurmamıza rağmen sorunumuz bir türlü çözülmedi. Bu yolun asfaltlanmasını istiyoruz' ifadelerini kullandı.
15 Ekim 2012 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI