21 Eylül 2018

Yeniket'te oturanlar şimdi de servislerden mahrum kaldı


Camili Mahallesi'nden bir okurumuz mail yolu ile şikayetini bildirdi.

Kısa bir süre önce Sakarya VİB ve Metro seyahat firmaları anlaşarak Camili, Karaman ve Korucuk servislerini kaldırmışlar. Yenikent'ten servis araçları kaldırılırken şehir merkezi, Kuzey Terminali, kampus ve Patateshali servisleri ise devam ediyormuş. Yeniket'ten servis hizmetinin kalkması ciddi bir sıkıntıyı ortaya çıkarmış. Sabah saat 05.30 - 06.15 ve 07.00'de İstanbul'a giden otobüslere Yenikentlilerin yetişmesi mümkün değil. Nedeni ise Yeniket'te Belediye otobüsü, halk otobüsü ve minibüsler en erken 06.30'da çalışmaya başlıyor. Dolayısı ile Yeniket'te oturan bir yolcunu sabah saatlerinde İstanbul'a gitmesi özel araç bulamazsa imkansız.
Sabah otobüse binmek istiyorsa ya çarşı merkezinde bir tanıdığında kalacak yada gece geç saatte bir otobüse binip işi aksamasın diye bir gün önceden İstanbul'da olacak. Yeniket'te oturan üniversite öğrencilerinin yanı sıra İstanbul'daki hastanelerde tedavi olmak için sürekli gidip gelen insanların olduğunu hatırlatan okurumuz, 'Bu insanlar şuan mağdur olmuş durumda. Sabah erken İstanbul'a gitmesi gerekenler maalesef büyük bir sıkıntı çekiyor. Yine bölgemizde İstanbul ve civarında bulunan fabrikalarda çalışan her gün işe gidip gelen insanlar var ve bu insanlarda mağduriyet yaşıyor. Servisler kaldırılmadan önce İzmir'den, Antalya'dan ve Trabzon'dan gelen araçlar 05.30 ile 07.00 saatleri arasında Adapazarı'na gelip servisle Yenikent'te evlerine en yakın noktaya bırakılırdı.
Şimdi oda yok! Yeniket'te oturmak suç mu? Diğer yerlere servis varken niye seyahat firmalarımız Yeniket için böyle bir karar aldı? İki firmanın da bu konuyu yeniden değerlendirmesini ve servis ihtiyacının en yoğun olduğu Yenikent'i bu hizmetten mahrum etmemelerini istiyoruz.' dedi. Yenikent'in zaten ciddi bir ulaşım sorunu var bunu yanında sabahın erken saatleri için gerçekten önem taşıyan seyahat firmalarının servis hizmetini kesmesi gerçekten çok düşündürücü. Bölgede yolcu potansiyeli mi az diyeceğim ama 60 bin nüfusun yaşadığı bir bölgede herhalde yeterli potansiyelde mevcuttur. Umarım iki seyahat firması aldıkları bu ortak kararı yeniden gözden geçirir...

Bahçenizde yeriniz varsa
bu güzel hanıma yer açın
Hayvan dostu, hayvan sever bir okurumuz mail yolu ile bir arabanın ezdiği hamile sokak köpeğiyle ilgili durumu bana aktarmış. Sokakta yaralı halde bulunan minik ırk bu köpekle ilgilenen okurumuz hayvanın tedavisini yaptırmış. Sargılarını kemirip koparmasın diye köpeğin boynuna plastik koruyucu takılmış. Birçok hayvana bakan okurumuz şimdi bu köpeğe yuva arıyor. İletişim için 0533 217 1831 numaralı telefondan ulaşılabilecek olan okurumuz durumu şöyle ahlatıyor: 'Kocaman göbeği ile bu küçük hanım Adapazarı'nda şehrin işlek bir caddesinde arabanın altında kaldı.
Ona çarpanlar arkalarına bile bakmadı elbette. Bana haberi gelir gelmez gidip kucakladığım gibi veterinere götürdüm. Şükür ki kırığı yok. Yarasına dikiş atıldı. Karnının ve memelerinin şişliğinden hamile olduğunu düşünüyorum. Şimdilik benim köpeğimin kulübesinde ama apartmanda oturuyorum ve zaten sokaktan kurtardığım iki köpeğim var. Bu sebeple bu güzel anne adayına acil bahçesinde yer açacak bir melek arıyorum.'

Yemesi güzel ama kokusu
burnumuzun direğini kırıyor
Katlı Pazaryeri Balıkçılar Çarşı'sına her sabah balık gelir bu dondurulmuş balık kasalarından akan pisliğin yanında temizlenen ve çöp çıkan balık artıkları atılsın diye bir kenara konuluyor. Çöp ekibi gelip toplayana bulunduğu yere akan, hayvanların parçalaması ile etrafa dağılan bu balık artıkları etrafa muazzam bir koku yayıyor. Çöpler toplansa bile asfalta akan ve yapışan balık pisliği yıkanmadığı için sıcağı gördü mü insanın burnunun direğini kıran koku dayanılmaz oluyor.
Bu durum sadece Katlı Pazaryeri'nde yaşanmıyor. Tarihi Uzunçarşı Balıkçılar pazarı dediğimiz alanda da aynı durum yaşanıyor. Orada balık satan pişirip yediren yerler var. Bende dahil olmak üzere birçok insan balığı seviyor. Yemesi güzel ama o koku yok mu o koku, işte o koku sıkıntı yaratıyor! Buradaki balık restoranları ve bakıl satışı yapan yerler çok işlek yani her gün binlerce insanın geçtiği bir alandalar. Nasıl bir formül bulunur bilmiyorum ama bu çöp ve koku işine bir çare bulunması gerekiyor...

Okul servisleri trafiği altüst ediyor
Serdivan'dan arayan bir okurumuz okul servisleriyle ilgili şikayette bulundu. Servis şoförlerinin saban saatlerinde çok hızlı araç kullandığından yakınan okurumuz, 'Sabah zaten insanlar işe gitmek için saat 07.30 ile 08.30 arasında trafikte. Bu saatlerde trafik şehir merkezinde yoğun. Bu yoğunluk dolayısı ile gideceği yere geç kalma telaşından olsa gerek okul servisleri trafiği altüst ediyor. Hızlık gitmelerinin yanında birde kavşaklarda bir kaçına denk geldim, hiç sağ sola bakmadan fırlayıp gidiyorlar.
Onca çocuk taşıyan bu araçları kullanan sürücülerin daha dikkatli olması gerekiyor. Bu konuda trafik ekiplerinin de daha duyarlı olmasını bekliyorum.' diyerek tepkisini dile getirdi. Servisçilerin işi değişen yeni eğitim sistemi ile gerçekten çok zor. Bir öğrenciden diğerine yetişmek kolay değil ancak bu hiçbir zaman trafik kurallarını ihlal etmeye mazeret olamaz. Servis şoförlerinin okurumuzun da dediği gibi daha dikkatli olmasını bekliyorum...
17 Ekim 2012 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI