23 Ekim 2018

Kapatılmaya 'Hayır'


Dün referandum yapılan beldelerde, oyların büyük bir çoğunlu, beldelerin kapatılmamasından yana oldu.

Yeni Büyükşehir Yasa Tasarısı ile kapatılacak beldeler için CHP referandum çağrısında bulunmuştu. Dün referandum yapılan beldelerde, oyların büyük bir çoğunlu, beldelerin kapatılmamasından yana oldu.


CHP'den çağrı
Yeni Büyükşehir Yasa Tasarısı TBMM Başkanlığına sunulmasının ardından CHP kapatılacak beldelerle ilgili olarak refandurma gitme çağrısında bulunmuştu. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Ecevit Keleş, bu yasa ile beledelerin yeteri kadar hizmet alamayacağını ifade ederek, 'Ortaköy, Darıçayırı, Limandere, Yuvalıdere, Kurudere, Dokurcun, Kuzuluk, Altındere, Çamlıca, Sinanoğlu, Gölkent ve Alifuatpaşa sakinleri yapacağımız referandumda halkımız kendi kararını vermelidir' demişti.
Alifuatpaşa Hayır
Kanuna göre Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet sınırları bütün ili kapsayacak şekilde genişletilecek. İl genelindeki bütün beldeler kapatılacak. Geyve'ye bağlı Alifuatpaşa, Hendek'e bağlı Çamlıca, Karasu'ya bağlı Kurudere-Limandere-Yuvalıdere-Darıçayırı, Akyazı'ya bağlı Kuzuluk-Altındere, Ferizli'ye bağlı Sinanoğlu ve Gölkent, Kocaali'ye bağlı Ortaköy beldelerinin kapısına kilit vurulacak. Dün yapılan referandum da Geyve'ye bağlı Alifuatpaşa Beldesinde 5 sandık kuruldu. Toplam bin 400 oyun kullanıldığı referandumda Bin 389 kişi beldenin kapatılmaması için oy kullanırken, 11 kişi de kapatılmasından yana oy verdi.
Limandere-Darıçayırı
Limandere'de ise açılan tek sandıkta 427 kişi oy kullanırken, 422 kişi beldenin kapatılmaması yönünde oy kullandı. 5 kişi ise kapatılmasından yana oy kullandı. Darıçayırı'nda ise bin 37 kişi tek sandıkta oy kullanırken, kullanılan oylardan bin 21 kişi kapatılmasın, 11 kişi kapatılsın dedi. Darıçayırı'nda kullanılan 5 oy ise geçersiz sayıldı. Kurudere de ise referandum için 2 sandık açıldı. Referanduma bin 7 kişi katılırken, bin 1 kişi beldenin kapatılmaması yönünde oy kullandı. Kullanılan oylardan 6'sı ise beldenin kapatılması yönünde oldu.
Sinanoğlu ve Gölkent
Yuvalıdere'de 462 oy kullanıldı. Yapılan sayımlarda 461 kişi beldenin kapatılmamasını isterken 1 oy ise kapatılması yönünde açıklandı. Sinanoğlu beldesinde ise 637 oy kullanıldı. Sandık sonuçlarına göre 614 kişi beldenin kapatılmamasını istedi, beldenin kapatılmasından yana ise 22 oy kullanıldı. Gölkent Beldesinde ise 741 oy kullanıldı. 731 oy beldenin kapatılmaması yönünde açıklanırken, 5 oy ise beldenin kapatılmasından yana çıktı.
Çamlıcalılar kararlı
2010 seçmenin bulunan Hendek Çamlıca'da ise referandum için 4 sandık kuruldu. Bin 219 kişinin katıldığı referandumda, beldenin kapatılmaması için bin 209 kişi oy kullandı. 10 kişi ise beldenin kapatılmasından yana tercihini kullandı. Akyazı'ya bağlı üç beldede ise birer sandık kuruldu. Altındere 673 kişi referanduma katılarak oy kullandı. Kullanılan oylardan 667 kişi beldenin kapatılmaması yönünde oy kullanırken, 6 oy ise beldenin kapatılmasından yana oldu. Dokurcun'da ise 552 kişi sandığa gitti. 541 oy beldenin kapatılmaması yönünde açılırken, 11 oy ise kapatılmasından yana olarak açıldı. Kuzulukta ise 514 kişi sandık başına gitti. Yapılan sayımda 507 oy Kuzuluk Beldesinin açık kalmasından yana tercihi kullandı. 7 kişi ise beldenin kapatılmasını istedi. Kocaali Ortaköyde ise 384 oy kullanıldı. 383 oy beldenin kapatılmaması yönünde çıkarken, 1 oy ise kapatılmasından yana açıklandı.
22 Ekim 2012 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI