22 Temmuz 2019

Keleş: Halkımıza teşekkür ediyoruz


CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, kapatılmak istenen 12 belediyede 21 Ekim Pazar günü düzenlenen referanduma katılarak beldelerine sahip çıkan vatandaşlara teşekkür etti.

'Halka sorulmadan kapatılamaz'
Halka sorulmadan belediyelerini kapatmak isteyenlere halkın verdiği tepkinin önemli olduğunu kaydeden CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, 'İktidar partisi, koltuk çokluğuyla meclise getirdiği yeni Büyükşehir Belediyesi yasa tasarısında halkın düşüncesini sormamıştır. Bizler, vatandaşın düşüncesini yansıtması için kurduğumuz sandıklarda halkımıza belediyeniz kapatılsın mı kapatılmasın mı diye sorduk. Halkımız, 12 beldede de referandum sandıklarında oy kullanarak beldelerine sahip çıkmış, ezici çoğunlukla 'hayır belediyem kapatılmasın' diyerek tepkisini ortaya koymuştur.' dedi.

Sonuçlar TBMM'de
Türkiye'nin her yerinde yapılan referandum sonuçlarının mecliste büyük etki yaratacağının altını çizen Ecevit Keleş, 'Vatandaşlarımızın belediyeleri için kurduğumuz referandum sandıklarından çıkan sonuçlar TBMM'de sunulacaktır. Milletvekilimiz Engin Özkoç, Sakarya'daki referandum sonuçlarını mecliste gündeme getirecek ve sizlerin hakkını sonuna kadar savunacaktır. Vatandaşlarımızın attığı her oy, meclisteki sesleri olacak, halka sorulmadan belediyeleri kapatmak isteyenlere yeterli cevap verecektir.' diye konuştu.

'Halkımıza teşekkürler'
Halkın çoğunluğunun referanduma katılarak belediyesini sahiplendiğine değinen Keleş, 'Beldelerde bulunan seçmen sayısının yeterli kısmı referandum sandıklarında oyunu kullanmıştır. Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi'nden hizmet gelemeyeceğinin farkında oldukları gibi yapılmayan hizmetlerden alınacak vergileri de reddetmiştir. 18 uygulamasıyla merasına, 2B uygulamasıyla ekip biçtiği tarlasına el koyacaklara izin vermemiş, vermeyecektir. Yıllardır kendi içlerinden, kendilerinden olan kişilerin yönetiminde olan vatandaşlarımız, şimdi beldelerine onlarca kilometre uzakta olan ilçeden hizmet geleceğine inanmamakta, hiç tanımadıkları kişiler tarafından yönetilmeyi de istememektedirler. Hür ve demokratik iradesine saygı gösterilmeden belediyesi kapatılmak istendiği halde sandık başına gelerek belediyesine, geleceğine sahip çıkan her vatandaşımıza içten teşekkürlerimi sunuyorum.'
25 Ekim 2012 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI