24 Temmuz 2019

Akşamcıların mekanı olan park pislik içinde kaldı!


Serdivan Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Safiye Amasyalı Parkı'nın içler acısı durumuna bölge sakinleri tepki gösteriyor.

Güzel ve modern peyzaj çalışmasıyla dikkat çeken parkın gösterişli Roma sütunları önünde bulunan geyik heykelinin tahrip edilmesini iki kez Söz Hakkı'nda dile getirdik. Dile getirdik ama Büyükşehir Belediyesi maalesef bu heykelin harap ve bitap halini dikkate almadı ve bir onarım yapmadı.
Parkın sahipsiz kaldığını düşünürken bizim acar muhabir Serkan Özay benim bu düşüncemi öğrenmiş gibi parkın perişan halini gösteren yeni fotoğraflarla çıka geldi. Bu park öyle sahipsiz kalmış ki akşamcıların mekanı olmuş. Bunun yanında tinercisi, balicisi yetmezmiş gibi birde barkın kıyısı köşesinde akşamları geç saatlerde fuhuş yapılıyormuş. Bölge sakinleri buranın korku parkı haline geldiğini ifade ediyor.
Parkta ailelerin oturması için yapılan kamelya ve oturma alanları bira şişelerinin yanı sıra çöp içerisinde. Parkın yeşil alan kısımlarına yayılan bu çöpleri temizleyen toplayan yok. Bu parkın arkasında mobilyacılar sitesi ASEM var. Güzellik olsun, halka yeşil alan kazandıralım diye yapılan bu park çalışması bu şekilde heder oluyor. Büyükşehir Belediyesi kadar Serdivan Belediyesi de buraya sahip çıkmalı. Böyle boş halde kontrol altında tutulamıyorsa Bu alan yine park halinde işletmeye açılarak halkın hizmetine sunulursa sanırım daha faydalı bir yer haline gelecek...

Geyveli taksiciler korsan
taksilerden bıkmış usanmış
Geyve'den bir taksici aradı. Merkez Taksi Durağı'nda taksicilik yapan okurumuz, ilçede korsan taksilerin çalışması yüzünden taksici esnafı olarak sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. Kendilerinin durak parası ve vergi verdikleri halde yasal hiçbir kaydı bulunmayan kişilerin kendileriyle dalga geçer gibi yanı başlarında korsan taksicilik yaptığını belirten okurumuz, Belediye'nin ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü duyarsızlığından yakındı. Defalarca bu konuyla ilgili dilekçe vermişler.
Korsan çalışarak taksicilik yapanların araçlarının plakalarını dahi emniyete iletmişler ama ilgilenen olmamış. Bunun yanında BİMER'e de şikayette bulunmuşlar ancak korsan taksiler hala çalışmaya devam ediyormuş. Okurumuzun anlattığı gibi bir durum varsa bunu suç olduğunu söylemeye gerek yok. Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün gerekeni yapmalı. Kim olursa olsun yasa dışı korsan taşımacılık yapamaz. İlla taksicilik yapacaklarsa gerekli şartları yerine getirirler olur biter. Umarım gerekli hassasiyet gösterilir...
2 Kasım 2012 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI