18 Ağustos 2018

'Geleceğe güvenle bakan genç nesiller bırakmalıyız'


20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Adapazarı Kültür Merkezi'nde (AKM) Sakarya Barosu Çocuk Hakları Komisyonu tarafından bir program düzenlendi.

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Komisyonu tarafından düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Baro Başkanı Av. Recep Hacıeyüpoğlu, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Leyla Ekmen Epözdemir yaptı. Epözdemir, konuşmasında Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin özelliğinin dünyada tüm devlet liderlerinin imzaladığı tek sözleşme olduğunu söyledi. Epözdemir'in yaptığı açılış konuşmasının ardından, Sakarya Baro Başkanı Av.Recep Hacıeyüpoğlu söz aldı. Hacıeyüpoğlu, halen Ortadoğu'da haksız saldırılar neticesinde masum çocukların atılan bombalarla hayata gözlerini yumduğunu vurguladı.
GÜVENLE BAKAN
Daha adil şartlarda yetişen, tüm ihtiyaçları giderilmiş, geleceğe güvenle bakan nesiller yetiştirmek istediklerini kaydeden Hacıeyüpoğlu, 'Bizler Sakarya Barosu olarak bu konuda toplumsal bilinci oluşturmak ve farkındalığı uyandırmak için sivil toplum kuruluşlarıyla beraber çalışmalara imza atacağız' dedi. '
ORTAK ÇALIŞMA
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da bir konuşma yaparak tüm çocukların bu anlamlı gününü kutladı. Toçoğlu, 'Her ne kadar iyi dilekler dilesekte bir yerlerde istimara ve şiddete uğrayan yardıma muhtaç çocukların, varolduğu gerçeğini görmemiz kaçınılmaz. Sorunların aşılması için sosyal yardım politikaları geliştirilmelidir' dedi. Kurumlar arası çalışmalarda ortak bir uyum yakaladıklarını belirten Toçoğlu, Sakarya Barosuyla ortak çalışmalar yapacaklarını söyledi.
21 Kasım 2012 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI