35 dakikalık futbol ve 3 puanın silinmesi..

6 lig maçı, 1 kupa olmak üzere 7 maçta galibiyet alamayan Sakaryaspor, Kırmızı Grubun namağlup takımı Sivas Belediyespor karşısında kötü gidişe son verdi. Haftalardır hasret kalınan galibiyet Yaser’in golüyle geldi.

Ligin ilk 6 haftasında oynanan futbolun aksine maça müthiş başlayan bir Sakaryaspor vardı. İlk 30 dakikada rakibe baskı, mücadele gücü yüksek, pas oyununu iyi yapan Sakaryaspor, 17’nci dakikada aradığı golü buldu. 1-0’dan sonra Abdülaziz Solmaz ile net bir fırsattan yararlanamayan Sakaryaspor, rakibi karşısında savunma anlamında iyi işler yaptı.

Nuri Fatih Aydın’ın sakatlanıp çıkmasıyla Sakaryaspor’da futbol kalitesi bir hayli düştü. Nuri Fatih’in yerine stoper Ahmet Furkan Özcan’ın girmesi Sakaryaspor’un hücumdaki gücünü kesti. Stoperde izlediğimiz Ahmet Furkan Özcan bu maçta farklı bir mevkinin oyuncusunun olmadığını bizlere gösterdi. Oysa 18 kişilik kadorda yer alan Yusuf Kaan Kara, Nuri Fatih2in yerine düşünülebilirdi!

İkinci yarıda genel anlamda yaşanan kondisyon düşüklüğü Sakaryaspor’a zor anlar yaşattı. İkinci 45 dakikada top daha çok rakipte kalırken, oyunu forse eden taraf Sivas Belediyespor’du.

Abdülaziz Solmaz’la iki kez maçın kırılma anını yaşadık. İlk yarıda karşı karşıya net bir gol kaçıran Abdülaziz Solmaz, ikinci yarının başında ise Serkan Odabaşoğlu’na topu aktaramadı ve Sakaryaspor iki önemli fırsattı değerlendiremedi.

Her şeye rağmen mücadelesini 90 dakika sürdüren Sakaryaspor, nihayet ligde ilk galibiyetini alarak üzerindeki ölü toprağını attı.

35 dakikalık futbol ve mücadele gücü ligin namağlup takımını yenmeye etti. Bu maçı kazanmak Sakaryaspor için çok önemliydi. Sakaryaspor’un ilk 35 dakikadaki futbolu zamanla 90 dakikaya yayması gerekiyor. Bunun içinde biraz daha beklememiz gerekecek.

Sakaryaspor’da yine ego savaşları devam ediyor. Bırakın artık bu ayak oyunlarını. Erdi Can bu formayı hak ediyorsa bırakın giysin. Babası yüzünden artık Erdi Can’a zarar verilmesin!

3 puanın silinmesi…

TFF Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında Sakaryaspor’a 3 puan silme cezası vermişti. Yönetimin 3 puan silme cezasına yaptığı itiraz Tahkim Kurulu tarafından kabul edilmedi.

TFF’nin istediği evraklar sezon başında federasyona verilmediği için Sakaryaspor 3 puandan oldu. Sakaryaspor tarihinde ilk kez resmen puan silme cezası aldı. Sakaryaspor’a gelen bu ceza kulübün ne kadar amatörce yönetildiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Alınan puan silme cezasının hesabını kim verecek? Herkes topu birbirine atıyor. İşin daha vahim tarafı yönetim bu konuda kendini hatalı görmüyor!

Sivas maçında aldığımız galibiyetin hemen ardından cezanın onanmasıyla adeta hevesimiz kursağımızda kaldı.

Federasyona evrak dahi yetiştiremeyen bu yönetimle işimiz çok zor.

YORUM EKLE