15 Ekim 2018

Yavuz: Sağlıkta verimlilik artacak


AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz, dün ilimizin önde gelen sanayi kuruluşu TÜVASAS ve Kamu Hastaneleri Birliğini ziyaret ederek gelişmeler hakkında bilgi aldı.

AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz, hafta son çalışma programı kapsamında dün ilimizde bazı temaslarda bulundu. İlk olarak bir süre önce Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticiliğinden istifa eden Dr.Aydın Sarı ile bir araya gelen Ali İhsan Yavuz, dana sonra Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ünal Küçükyılmaz ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen ziyarette Milletvekili Yavuz, sağlık hizmetleri ile ilgili bilgi aldı.
KAMU HASTANELERİ
Sağlık hizmetlerinde son dönemlerde hizmet kalitesini ve verimliliğini arttırmak adına bir dizi yenilikler yapıldığını vurgulayan Yavuz, 'Bu kapsamda Halk Sağlığı Kurumu oluşturularak hizmet etkinliğinin artırılması hedeflendi. Daha sonra Kamu Hastaneleri Kurumu oluşturularak, illerde Kamu Hastaneleri'nin yönetimi tek yapıda toplandı. Böylelikle planlamanın tek noktadan daha iyi organize edilebilmesi, verimliliğin artması ve israfın önüne geçilmesi hedeflendi' ifadelerini kullandı.
SAĞLIK HİZMETLERİ
Geçen ay bu yapılaşma kapsamında Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterleri Ünal Küçükyılmaz'ın görevine başladığını vurgulayan Yavuz şöyle konuştu, 'Buradan anlaşıldığı üzere yapı daha yeni kuruldu. Yeni yeni işlerlik kazanıyor. Bu yeni yapıda bazen aksamalar olabilir ancak inşallah en kısa sürede her şey oturacak ve daha iyi işleyen bir sistem söz konusu olacak. Böylelikle de hükümetimizin hedeflediği sağlıkta daha etkin hizmet ve daha verimli bir sağlık hizmetinin teşekkül edeceğini düşünüyorum. Sağlık ile ilgili hükümetimizin ilimize kazandırdıkları ortada.'
TÜVASAŞ ZİYARETİ
Engellemelere rağmen 400 yataklı yeni hastanenin faaliyete geçtiğini belirten Yavuz, 'Serdivan' a yapılacak 60 ünitelik yeni Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 200 Yataklı yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 100 yataklı Toyota Hastanesi ek bloğu ve ilçe hastane yatırımlarıyla AKP Hükümeti'nin ilimize sağlık yatırımlar inşallah hız kesmeyerek devam edecek ' dedi. Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ünal Küçükyılmaz ziyaretinin ardından TÜVASAŞ Genel Müdürü Erol İnan' a yeni görevi için hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
8 Aralık 2012 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI