20 Eylül 2018

Kaba: Ne öğrenciler nede bizler mağdur olmayalım


Sakarya Özel Yurtlar Birliği Başkanı Yaşar Kaba ve yönetim dün yaptığı basın toplantısında, önceki gün yerel bir gazetede çıkan haberlere yönelik değerlendirmede bulundu.

Serdivan Has Bahçede yapılan toplantıda önceki gün yerel basında çıkan bir haber üzerinde açıklamada bulunan Sakarya Özel yurtlar Birliği Başkanı Yaşar Kaba ve yönetim Sakarya Üniversitesinin özel yurtlara olan bakışını da eleştirdi. Toplantıda Kredi ve Yurtlar Kurumunun Beşköprü de ki yeni yurt binasının bitirmesi üzerine, ortaya çıkan bin kişilik kontenjan nedeni hak sahibi olan kız öğrencilerin, özel yurtlardan ayrılmamaları için tehdit edildiği yönünde ki iddialara cevap verildi.
ZAMANLAMA
Sakarya Özel Yurtlar Birliği Başkanı Yaşar Kaba 'Maalesef bu hizmet çok talihsiz bir zamanda yerine getirilmiştir. Okulların açıldığı 3 ay olmuştur. Bu tamamen özel yurtları düşünülmeden, öğrenci düşünülmeden ve veli düşünülmeden yapılmış bir harekettir' dedi. Öğrenciler tanınan bu hakkın dondurulması gerektiğini vurgulayan Kaba, 'Dönem başında biz öğrenci kayıtlarına göre planlamamızı yapıyoruz. Bu karar uygulandığı takdirde zarar edeceğiz. Bizde bu durumda, Tüketici Mahkemeleri ve icra Daireleri aracılığıyla hem öğrenci, hemde ailesi mağdur olacaktır' ifadesini kullandı.
ORTAK PAYDA
Sakarya Üniversitesi ile ilgili sorunlara da değinen Kaba, sorunları anlatmak için defalarca Rektör Elmas'tan randevu talebinde bulunduklarını ifade ederek 2Yaşanılan sorunların çözümü için Sakarya Üniversitesine ve Kredi ve Yurtlar Kurumuna sesleniyoruz Gelin orta payda buluşalım. Sorunları dernek ve diğer kurumlarla bir araya gelerek çözelim. Ama bize karşı tutumlar aynı şekilde devam ederse, hakkımızı önce şehrimizin idari erkanlarında veya ülkemizin idari erkanlarında arayacağız' dedi.
8 Aralık 2012 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI