19 Eylül 2018

Suriye halkına destek için bir araya geldiler


Suriye'de yaşanan olağanüstü durumlarla ilgili ilimizde bulunan 18 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu 'Sakarya Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu' çalışmalara başladı.

'YARDIMA MUHTAÇLAR'
Sakarya Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nda (SAKVA) dün basın mensupları ile bir araya gelen Sakarya Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu, kuruluş amaçlarını ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Platform adına açıklaması yapan Necmi İbil, 20 aydır devam eden Baas katliamına karşı Suriyeli vatandaşların yalnızca Esed'in katliamına karşı değil aynı zaman da açlığa ve soğuğa karşı da mücadele verdiğini belirtti. İbil, 'Şu anda Suriye'de yaklaşık 10 milyon insan açlıkla ve soğukla mücadele veriyor. Ülkede ticaret, tarım ve hayvancılık durmuş durumda. İnsanlar yiyecek ekmek dahi bulamıyorlar. Tam anlamıyla can pazarının yaşandığı Suriye halkının şu an çok ihtiyaç duyduğu şey şeyler üşümemek için battaniye ve hayatta kalabilmeleri için pirinç, şeker, un ve yağ.' dedi.

10 TIR'LIK YARDIM
Necmi İbil, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) öncülüğünde başlatılan Suriye'ye yardım seferberliğine Sakarya Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu olarak destek vereceklerini kaydetti. İbil, Platform olarak Suriye'ye en az 10 TIR'lık gıda ve battaniye yardımında bulunacaklarını söyledi. Suriye halkı için başlatılan yardım kampanyasına katılmak isteyenlerin Sakarya İHH Türkiye Finans Bank TR 1600 2060 0109 0173 0058 0002 Hesap Numarasına yardımda bunabileceği belirtilirken, ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin İHH Sakarya 777 2 444 nolu telefonu arayabilecekleri kaydedildi.

KATILAN STK'LAR
Platforma katılan 18 sivil toplum kuruluşu ise şöyle: Adapazarı Bakkallar ve Bayiler Odası, Akyazı MAZLUMDER, Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesi, Gönüleli Derneği, İHH Sakarya, İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi, ÖZDÜR DER, Sağlık Sen Sakarya Şubesi, Mavera Derneği, Sakarya Sosyal Gelişim Derneği, Sakarya Spor Taraftarları, SAKVA, SABED, SİMDER, ÖĞDER Sakarya Şubesi, Üniversiteli Genç Gönüllüler, Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği ve YÖÇEYDER.
14 Aralık 2012 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI