17 Ağustos 2018

Kentpark betonlaşmasın!


Muhittin Çamlıköylü isimli okurumuz mail atmış. Kentpark ile ilgili kaygılarını dile getiren Muhittin Bey, parkın yavaş yavaş işgal edildiğini dile getirerek parktaki yapılaşmayı eleştiriyor.

Yeşil alanların giderek azaldığına dikkat çeken Muhittin Bey, Kentpark'ta Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kafeteryayı da eleştirerek, 'Kentpark'ta yeşil azaltılıyor, beton çoğaltılıyor mu?
Önce, yüzme havuzu altına 2 adet ilave hizmet binası, şimdi devasa lokanta. Halbuki, 2 sanat merkezine gerek yoktu. Ofis de ki zaten yeterli. Kentpark'ta ki lokanta olabilirdi. Ayrıca, orada lokantaya ihtiyaç var mı? Şehir lokanta doldu. Şehrin ortasında tek geniş yeşil olan bu park, ilaveler yapılmamalı ve yeşil azaltılmamalı. Lokanta bir yeşil katli oldu. Yarın kim bilir ne gelir?' diyerek düşüncelerini aktarmış. Bende Söz Hakkı'ndan Muhittin Bey'in düşüncelerini iletmiş olayım...

'Kentpark'ın ismi Ziraat Park olsun'
Zirai donatım emeklisi bir okurumuzdan da Kentpark'ın ismiyle ilgili bir öneri var. Sadece Kentparkın adının Zirai Donatım Park yada Zirat Park olmasını öneren okurumuz, Kocaeli'de SEKA'dan kalan alanın parka çevrilmesi ile bu parka SEKA Parkı adı verildiğini hatırlattı. Kentpark'ın alanı da özelleşerek kapanan Zirai Donatım Fabrikası'ndan Büyükşehir Belediyesi'ne devrolmuştu. Komşudaki örnekte olduğu gibi bu parkın isminin de böyle değerlendirilmesi isteniyor.
Okurumuz aynı zamanda Kent Meydanı'nın isminin de değişmesinden yana. Kent Meydanı'nın yıllardır Vilayet Meydanı olarak geçtiğini ancak yapılan yeni meydana Kent meydanı isminin verildiğini hatırlatan okurumuz, 'İsimler bir geçmişe,bir gerekçeye,bir tarihe, bir nedene, bir öyküye, bir hatıraya dayandırılır. Biz ise her iki yerde de var olan tarihçeyi, geçmişi, muhtevayı, olayı, fiili durumu ıskaladık. Kent Meydanı bir vilayet merkezi idi yıllarca.O halde bunun adı doğal olarak Sakarya Vilayet Meydanı'dır. Yetkililerin bu konuya dikkatini çekmek istedim.' diyerek düşüncelerini aktardı.

Esentepe'den elektrik kesintisi isyanı!
Serdivan Esentepe'den arayan Necdet Kırcı isimli okurumuz, Kırcaali Caddesi'nde 2 gündür elektriklerin kesik olduğunu dile getirdi. Yaşanan duruma tepki gösteren Necdet Bey, önceki gün sabah saat 07.00'de elektriklerin kesilmesi ile yaşanan durumu SEDAŞ Çağrı Merkezi'ne bildirdiklerini anlatarak, defalarca aramalarına rağmen sorunla kimsenin ilgilenmediğini dile getirdi.
Evinde 2 tane yatalak hastası bulunduğunu ve bu hastalara elektrikli kompresör ile hava verildiğini dile getiren Necdet Bey, 'Elektrikler 2 gündür yok ve ben evde baktığım yatalak hastalarımın sağlığı için mücadele ediyorum. Böyle bir rezalet olur mu? Elektrik yok kombiler çalışmıyor. Soğukta kaldık kimsenin umurunda değil. SEDAŞ'ı defalarca aradık ne gelen var ne giden. Faturayı tahsil etmekte hiç vakit kaybetmeyen SEDAŞ'tan hizmet bekliyoruz!' diyerek tepkisini dile getirdi. Umarım SEDAŞ ekipleri en kısa sürede oradaki arızayı giderir...

Karaman minibüsleri
hep dolu geçiyormuş
Karaman'dan arayan bir okurumuz minibüslerden şikayetçi. Bölgede belediye otobüsü sefer saatleri uzun olduğu için ve aynı zamanda indirimli Kart 54 uygulamasına dahil olmadığı için minibüsle ulaşımı tercih ettiğini söyleyen okurumuz, minibüslerin ise Yenikent Hastanesi'nde tamamen dolması nedeni ile sıkıntı yaşadıklarını anlattı. Hastanede minibüsler dolunca yolda minibüse bineceklere yer kalmadığını söyleyen okurumuz, 'Yolda minibüs bekleyenler insan değil mi? Minibüsler neden hastanede tıka basa araçları dolduruyor.
Yolda binenler için en azında biraz boş kalksalar olmaz mı? Balık istifi minibüse binmek zorunda kalıyoruz. Bazen binemiyoruz bile.' diyerek tepkisini dile getirdi. Valla okurumuz kendi açından haklı gözüküyor. Yolda minibüs bekleyenleri de düşünmek lazım 2-3 koltuk boş kalkmanın minibüslere bir zararı olmaz. Zaten illaki yolda arabayı doldururlar. Bu konuda bir ayarlama yaparlarsa yolda bekleyenlerde sıkıntı yaşamaz.
22 Aralık 2012 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI